کد خبر : ۴۸۸۳۵۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶
موگابه درخواست کناره گیری از قدرت را رد کرد

مقیم/ رئیس جمهوری زیمبابوه که در بازداشت خانگی به سر می برد، درخواست ارتش این کشور مبنی بر کناره گیری از مقام خود را رد کرد.

به گزارش مقیم و به نقل از  ایرنا، «رابرت موگابه» رئیس جمهوری زیمبابوه که در بازداشت خانگی است درخواست ارتش این کشور برای کناره گیری از مقام خود را رد کرد.

ارتش زیمبابوه که از روز سه شنبه کنترل این کشور را در دست گرفته، موگابه را در بازداشت خانگی قرار داده و به وی 24 ساعت فرصت داده بود تا استعفای خود را اعلام کند.

خودروهای ارتش مسیرهای اطراف پارلمان را مسدود کرده، اما ژنرال ها از قبول انجام کودتا در این کشور خودداری کرده اند.

همچنین جاکوب زوما رئیس جمهوری آفریقای جنوبی که در همسایگی زیمبابوه قرار دارد و یکی از متحدان نزدیک موگابه است، گفت که موگابه در گفت و گوی تلفنی به وی گفته است که در بازداشت خانگی است.

تنش بین موگابه و تشکیلات نظامی زیمبابوه که از مدت ها قبل، حکومت وی را استوار نگه داشته، در هفته های اخیر نمود علنی یافته است.

ورود ارتش به صحنه سیاسی زیمبابوه به دنبال تنش های اخیر بین رابرت موگابه و فرماندهی ارتش این کشور رخ داده است، چرا که موگابه هفته گذشته امرسون منانگاگوا معاون اول خود را که از سربازان کهنه کار این کشور است از کار بر کنار کرده بود.

تحلیل ها حاکی است که موگابه با کنار زدن معاون و در واقع قائم مقام خود قصد داشته گریس همسر خود را به عنوان جانشین خود معرفی کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : موگابه     |     افریقا     |     رابرت موگابه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi