کد خبر : ۴۸۷۳۴۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶
لطفا تحریم‎ها را در کمک به زلزله‎زدگان ایرانی رعایت کنید!

مقیم/ دفتر کنترل داریی‎های خارجی وزارت خزانه‏‎داری آمریکا با صدور دستورالعملی به ایرانیان مقیم این کشور اجازه داد به شرط رعایت تحریم‎های ضد ایرانی، به هموطنان زلزله‎زده خود کمک کنند.

به گزارش مقیم و به نقل از مهر، وزارت خزانه داری آمریکا در خبری که در سایت «سفارت مجازی آمریکا برای ایرانیان» درج شد، برای ایرانیان مقیم آمریکا، راهنمای ارائه کمک‏های انسانی به زلزله‎زدگان استان کرمانشاه را اعلام کرد.

در این دستورالعمل می‎خوانیم: ما مایلیم به برخی از راه‌هایی که آمریکایی‎ها می توانند کمک‎های انسان‌دوستانه خود را به مردم ایران ارسال کنند، اشاره کنیم. راه‎هایی که مطابق با تحریم های مرتبط با ایران باشند که توسط دفتر کنترل دارایی‎های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (اوفک) اجرا می شوند. جواز کلی ((E، صادره توسط دفتر کنترل داراییهای خارجی وزارت خزانه داری آمریکا که تاریخ آن به سال ۲۰۱۳ بازمی‎گردد، به سازمان‎های غیردولتی اجازه می‎دهد تا خدماتی را در حمایت از فعالیت‎های امدادرسانی مرتبط با بلایای طبیعی، ارائه خدمات اهدایی در زمینه بهداشت و سلامتی و توزیع اقلام اهدایی (ازقبیل خوراک، پوشاک، و دارو) به منظور کاهش رنج انسانی در ایران، به این کشور ارسال کنند. بعلاوه، جواز کلی E انتقال پول تا حداکثر مبلغ ۵۰۰ هزار دلار در مدت ۱۲ ماه را در حمایت از این فعالیتها، با برخی شرایط خاص، اجازه می دهد.

در این دستورالعمل، ادعا می‎شود اقلامی چون خوراک، پوشاک و دارو زمانی که به قصد استفاده در کاهش رنج انسانی صورت بگیرد، از تحریم های بازرگانی بین ایالات متحده و ایران معاف هستند، به شرط آنکه این کمک ها به دولت ایران یا هر فرد یا نهاد ایرانی نامبرده درفهرست اشخاص تحریم شده و بلوکه شده ارسال نشوند. نهایتا، دفتر کنترل دارایی های خارجی به موسسات مالی آمریکایی اجازه می دهد تا با شرایطی خاص، ارسال وجوه نقدی شخصی و غیرتجاری به ایران را پردازش کنند، وجوهی که می توانند شامل ارسال شخصی مبالغی از ایالات متحده به ایران برای کمک به یک دوست یا یک عضو خانواده باشند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : زلزله کرمانشاه     |     کمک     |     زلزله     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi