کد خبر : ۴۸۷۳۳۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶
آینده فرزندان ما

مقیم/ نشست ماربورگ؛ نخستین هم اندیشی جمعی جامعه فعالان حوزه آموزش زبان فارسی و الگوهای تربیتی- فرهنگی ایرانیان مقیم آلمان برگزار شد.

به گزارش مقیم و به نقل از سایت رایزن فرهنگی ایران در برلین، در تاریخ 20 آبان 1396 با مشارکت قریب به 125 نفر از شخصیت ها و فعالان فرهنگی ایرانی مقیم شهرهای مختلف آلمان نشستی با عنوان «آینده فرزندان ما» در ماربورگ و با مشارکت جامعه خیرین مدرسه ساز، بنیاد علمی- آموزشی قلم ‏چی(وقف عام) و دیوان ماربورگ برگزار گردید. 
این برنامه با بیانات دکتر محمدرضا مالمنش از ایرانیان مقیم و مدیر دیوان ماربورگ که طی این برنامه به عنوان موسسه همراه و مشارکت کننده رایزنی عمل نموده بودند، آغاز شد. ایشان با تشریح چرایی این دعوت و ارائه گزارش دبیرخانه از اجرای برنامه، فضای نخست هم اندیشی را شکل دادند. سپس جلسه با سخنرانی افتتاحیه شهردار ماربورگ Thomas Spies در محل سالن اصلی ساختمان هفتصد سالة شهرداری این شهر ادامه یافت. شهردار ماربورگ در این برنامه ضمن ابراز خرسندی از میزبانی شهری با قدمت دانشگاهی چند صد ساله برای تمرکز بخشیدن اجرای فعالیت های آموزشی فرزندان مقیمین ایرانی در آلمان که امروز سرمایه های مشترک دو کشور و پل های ارتباطات فرهنگی، علمی، اقتصادی و اجتماعی میان دو ملت بشمار می آیند، ابراز داشت از اینکه توانسته است برای امری چنین ارزشمند مشارکت مقامات شهری را جلب نموده و میزبانی نخستین مجمع ایرانیان مقیم آلمان در حوزه فعالیت های آموزشی و تربیتی را عهده دار گردد بر خود می بالد. شهردار ماربورگ با تشریح ویژگی ها و ظرفیت های شهر ماربورگ ابراز امیدواری نمود که این گفتگو بتواند نتایجی ملموس و قابل اجرا را در آینده ای نزدیک داشته باشد. وی همچنین از تلاش و کوشش دیوان ماربورگ برای گسترش ارتباطات فرهنگی میان دو کشور قدردانی نمود و خواستار آن شد که ارتباطات ساختاری میان شهر ماربورگ با شهر اصفهان به عنوان دو شهری که بتوانند همکاری های فرهنگی و علمی میان دو ملت را نمایندگی کنند برقرار گردد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : آینده فرزندان ما     |     رایزن فرهنگی ایران در آلمان     |     رایزن فرهنگی     |     برلین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi