کد خبر : ۴۸۷۲۶۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶
استاد دانشگاه تروی : سفر ۱۲روزه ترامپ به شرق آسیا دستاوردی نداشت

مقیم/ 'دانیل پینکستون' (Daneil Pinkston) استاد روابط بین الملل دانشگاه 'تروی'(Troy)'آلاباما'در تفسیری اجمالی از سفر دوره ای ترامپ به منطقه شرق آسیا به شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: ترامپ برخلاف رویه سایر روسای جمهوری آمریکا واز زمان رئیس جمهوری ترومن عمل کرده واین سفر هیچ دستاوردی نداشت.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  پینکستون از سئول پایتخت کره جنوبی و درتحلیل کلی از دستاوردهای سفر 12روزه دونالد ترامپ به منطقه شرق اسیا که در آخرین دور از این سفر قرار است از فیلیپین دیدار کند به سی ان ان گفت: این سفر دستاورد چندانی نداشت و هیچ یک از سیاست ها در قبال کره شمالی و تجارت در این منطقه تغییری نکرد.
استاد روابط بین الملل دانشگاه تروی ادامه داد: ترامپ دراین سفر از تمجیدهای شخصی لذت می برد و تصور نمی کنم سیاست ها در قبال تهدید و ستیزه جویی کره شمالی و در زمینه تجارت با چین چیزی تغییر کرده باشد.
وی افزود:ترامپ تاکید برانجام مذاکرات تجاری دو جانبه داشت که این مساله دراین بخش ازآسیا پاسخ نمی دهد و اکنون وضعیت بیشتر برای تجار آمریکایی در این منطقه دشوار تر شد.
سی ان ان این پرسش را مطرح کرد که شخص رئیس جمهوری آمریکا در توئیت خود گفته است که پیشرفت هایی در زمینه کره شمالی صورت گرفته است، آیا پیشرفتی دراین زمینه صورت گرفته است.
پینکستون در پاسخ گفت: من توئیت های او را دنبال نمی کنم، ترامپ در تناقض با خودش است و هر بار دروغ می گوید و به نظر به یک 'دروغگوی سریالی' تبدیل شده است، حال سوای آنکه اهداف سیاسی چه بوده است اگر به آمریکا نگاهی بیاندازیم به نسخه آمریکایی انقلاب کبیر فرهنگی ' پرولتاریا' (Proletariat) (چین) مواجه ایم.
این استاد روابط بین الملل دانشگاه تروی افزود: نگرانی های زیادی در میان رهبران این منطقه درباره پایبندی دولت ترامپ به متحدان، ارزش های مشترک، حقوق بشر، دمکراسی ، اجرای حاکمیت قانون و پرداختن به توافق های مسالمت آمیز در قبال موارد تنش آفرین و خصومت آمیز وجود دارد و این موارد باعث نگرانی بسیاری در منطقه (خاور دور) شده است.
وی درادامه به سی ان ان گفت: نمی دانم رهبران کشورهای خارجی صحنه سیاسی داخلی آمریکا را چگونه می نگرند، اما این نگرانی درمیان آنها وجود دارد که آیا این رئیس جمهور (ترامپ) قادر خواهد بود دوره ریاست جمهوری خود را به پایان برساند؛ عدم قطعیت و نگرانی های بسیاری در منطقه وجود دارد.
پینکستون افزود: این دولت (ترامپ) تمامی توافق ها و اجماع های سیاست خار جی آمریکا از دوران جنگ سرد بدین سو را 'سر و ته' کرده است وهر رئیس جمهوری آمریکا از'ترومن' بدین سو از این توافق ها حمایت کرده اما 'آقای ترامپ' از آن دور می شود.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سفری 12 روزه عازم کشورهای ژاپن، کره جنوبی، چین و ویتنام شده است و در آخرین دور سفر منطقه ای قرار است امروز وارد 'مانیل' پایتخت فیلیپین شود.
این سفر که طولانی ترین سفر یک رئیس جمهوری آمریکا به این منطقه بعد از جورج بوش پدر محسوب می شود، در حالی انجام شد که منطقه شرق آسیا به سبب تهدید ها و حملات لفظی ترامپ و کره شمالی علیه یکدیگر در ماههای گذشته نگرانی بسیاری را در بین شهروندان کشورهای این منطقه از یک درگیری اتمی ایجاد کرده است . 
از سوی دیگر نامشخص بودن سیاست های ترامپ در قبال تعهدات بین المللی و منطقه ای آمریکا و همچنین پیمان های بین المللی، کشورهای این منطقه را در قبال سیاست های آمریکا در این منطقه و پایبندی به آن ها با تردیدهایی مواجه کرده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ضدترامپ     |     دونالد ترامپ     |     ترامپ     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi