کد خبر : ۴۸۷۲۵۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶
نشست «حفظ هویت اسلامی ایرانیان آلمان»

مقیم/ نخستین نشست جامعه ایرانیان مقیم آلمان به منظور بررسی چگونگی حفظ هویت ایرانی اسلامی امروز(۲۰ آبان‌ماه) در شهر «ماربورگ» این کشور برگزار می‌شود.

به گزارش مقیم و به نقل از ایکنا، سید‌علی موجانی، رایزن فرهنگی ایران در آلمان اعلام کرد: این نشست با همکاری سه مؤسسه ایرانی از جمله جامعه خیرین مدرسه‌ساز ایران، بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) و مؤسسه نور مبین و یک مؤسسه آلمانی با عنوان  آلمانی «دیوان ماربورگ» به منظور بررسی فرآیند ارتباط هویت بین نسلی فرزندان ایرانی در آلمان با هویت ایرانی اسلامی برگزار خواهد شد.
 
وی افزود: ۱۱۰ نفر از ایرانیان مقیم آلمان و علاقمندانی که تمایل دارند با ایجاد هسته‌های فعالان در حوزه آموزش و تربیت نسل‌های جوان از ایرانیان مقیم و متولد آلمان از طریق برگزاری برنامه‌های ترویجی، آموزشی و تربیتی همکاری کنند، در نشست حضور خواهند داشت.
 
موجانی تصریح کرد: هدف این هسته‌های فعال این است که بتوانند مانع از این شوند که به دلیل گسست بین نسلی، هویت ایرانی اسلامی در بین فرزندان افراد مقیم در آلمان و ایرانیان تازه متولدشده دچار کاستی شود و زمینه بیگانگی با میراث تاریخی، دینی، مذهبی و فرهنگی ایران افزایش یابد.
 
رایزن فرهنگی کشورمان در آلمان ادامه داد: این جلسه به دعوت شهردار شهر ماربورگ در ساختمان شهرداری ماربورگ برگزار و شهردار این شهر از این ایده که به گفت‌و‌گوی بین فرهنگی و بین ادیانی کمک می‌کند، استقبال و حمایت کرده است و سخنران افتتاحیه خواهد بود.
 
وی همچنین یادآور شد: دیروز(۱۹ آبان) جلسه کاری هیئت ایرانی با علی ماجدی، سفیر ایران در آلمان برگزار شد و ماجدی ضمن حمایت از این ابتکار و ایده تأکید کرد افزایش سطح تماس با ایرانیان مقیم و فعال‌کردن هسته‌های اجرایی در بین علاقمندان برای سرمایه‌گذاری نسبت به فرآیند حفظ رابطه زبانی فرهنگی، هویتی و دینی در نسل‌های نو با میراث اسلامی ایرانی یکی از موضوعات مورد دغدغه سفارت و شخص ایشان بوده و وی آماده است که از این موضوع حمایت کند.
 
موجانی در پایان تأکید کرد: سفیر ایران در آلمان در این دیدار پذیرفت به عنوان خیر مدرسه‌ساز هزینه احداث یک باب مدرسه در استان کردستان را شخصا تقبل کند و بدین ترتیب به جمع خیرین مدرسه‌ساز برای انجام این عمل نیکوکارانه بپیوندد/. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم آلمان     |     سیدعلی موجانی     |     ایرانیان مقیم آلمان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi