کد خبر : ۴۸۷۲۴۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶
روسیه و آمریکا بر عزم خود برای شکست داعش تاکید کردند

مقیم/ رئیسان جمهوری روسیه و آمریکا در بیانیه ای مشترک بر عزم خود برای شکست گروه تروریستی داعش در سوریه و نیز پایبندی به حق حاکمیت و استقلال و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، دولت روسیه و روزنامه کامرسانت امروز شنبه، بیانیه مشترک ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ را، که در دانانگ ویتنام صادر شده است، منتشر کرد . 
در این بیانیه آمده است: سران روسیه و آمریکا توافق دارند که مناقشه سوریه راه حل نظامی ندارد. راه حل سیاسی نهایی این مناقشه باید در چارچوب روند مذاکرات ژنو و مطابق قطعنامه 2254 شورای امنیت جستجو شود و به دست آید.
پوتین و ترامپ در بیانیه مشترک خود بر پایبندی به حق حاکمیت، استقلال، یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه و ماهیت غیر دینی ساختار حکومت سوریه تاکید کردند.
رئیسان جمهوری روسیه و آمریکا از طرف های سوری دعوت کردند در روند مذاکرات ژنو مشارکت فعال داشته و از تلاش های برای تامین موفقیت آن حمایت کنند.
در بیانیه مشترک همچنین تلاش های روسیه و آمریکا برای پیشگیری از حوادث خطرناک بین نظامیان روسیه و آمریکا در سوریه موفق خوانده و از این اقدامات ابراز خرسندی شده است.
سران روسیه و آمریکا در بیانیه خود توافق کردند که 'از کانال های ارتباطی نظامی برای تامین امنیت نیروهای روسی و آمریکایی در سوریه حمایت کنند'. 
در بیانیه رئیسان جمهوری روسیه و آمریکا خاطرنشان شده است که این تلاش ها تا قلع و قمع و شکست کامل گروه تروریستی داعش ادامه خواهد یافت. 
دو طرف بر عزم خود برای ادامه سرکوبی گروه تروریستی داعش و شکست کامل آن تاکید کردند.
به گزارش ایرنا، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز اعلام کرد: روسای جمهوری روسیه و آمریکا در دیدار کوتاه خود درباره متن بیانیه در باره سوریه که توسط کارشناسان آماده شده بود، توافق کردند.
پسکوف امروز در جمع خبرنگاران گفت: ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ در دیدار کوتاه خود درحاشیه اجلاس سران جامعه اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام (آپک) متن توافقی مشترک را در باره سوریه بررسی و آن را تایید کردند.
متن بیانیه درباره سوریه توسط کارشناسان روسیه و آمریکا تنظیم شده وسرگئی لاوروف و رکس تیلرسون وزیران امور خارجه دو کشور نیز در مورد متن آن به توافق رسیده بودند.
روسیه از مهر ماه 1394 به درخواست دولت سوریه در این کشور عملیات ضدتروریستی اجرا و نیروی هوافضای این کشور ضربات مرگبار بر بدنه گروه تروریستی داعش و برخی گروه های تروریستی همچون جبهه النصره وارد کرده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ولادمیر پوتین     |     ولادیمیر پوتین     |     پوتین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi