کد خبر : ۴۸۷۱۶۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶
اعطای فلوشیپ آکادمی اپتومتری آمریکا به پزشک زن ایرانی

مقیم/ فلوشیپ آکادمی اپتومتری بالاترین مدرک فوق تخصصی در حوزه اپتومتری و علوم بینایی است که به علت تلاش‌های علمی دکتر حیدری در این رشته با حضور هیات مدیره این آکادمی در شیکاگو به او اعطا شد. این دستاورد علمی پس از ۱۵ سال برای دومین بار به یک محقق ایرانی تعلق می گیرد.

به گزارش مقیم، فلوشیپ آکادمی اپتومتری بالاترین مدرک فوق تخصصی در حوزه اپتومتری و علوم بینایی است که به علت تلاش‌های علمی دکتر حیدری در این رشته با حضور هیات مدیره این آکادمی در شیکاگو به او اعطا شد. این دستاورد علمی پس از ۱۵ سال برای دومین بار به یک محقق ایرانی تعلق می گیرد.
این نشست، نود و ششمین نشست سالانه آکادمی اپتومتری آمریکا بود، که از نکات مهم آن معادل ۲۵۰ ساعت امتیاز آموزش مداوم و حضور ۱۵۰ شرکت معتبر بود. همچنین بیش از ۷۷۰۰ دانشمندان حوزه علوم بینایی، اپتومتریست، متخصصین مراقبتهای بینایی، و دانشجویان شاغل به تحصیل از سراسر جهان در این نشست معتبر علمی شرکت کردند.
بر اساس گزارش‌های موجود کمتر از ده درصد متخصصین اپتومتری مقیم در سراسر آمریکا دارای این دستاورد علمی هستند.
آکادمی هر ساله پس از بررسی سوابق متقاضی و برگزاری آزمون حضوری با حضور گروهی از داوران بین المللی، فلوشیپ خود را که در سطح بالاترین استانداردهای علمی است، به محققین غیر بومی ایالات متحده اهدا می کند.
دکتر فاطمه حیدری در حال حاضر از پزشکان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مدیر مسئول نشریه نظریه پردازی در علوم پزشکی است که در کتابخانه ملی آمریکا ( pubmed) نمایه می شود.
آکادمی اپتومتری آمریکا ضمن فعالیت در حوزه علوم بینایی با تقویت تحقیق و پژوهش و تبادلات علمی و آموزش مداوم از طریق ژورنال معتبر علوم بینایی در نشست سالانه خود گام بر می دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فلوشیپ     |     دکتر فاطمه حیدری     |     محقق ایرانی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi