کد خبر : ۴۸۷۰۶۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶
رئیس جمهور حل مشکل سپنتا نیکنام را پی‌گیری می‌کند

مقیم/ معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهور اعلام کرد که رئیس جمهور حل مشکل سپنتا نیکنام را در چارچوب قانون‌اساسی و حقوق‌شهروندی پیگیری می کند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایسنا، در یادداشت توئیتری پرویز اسماعیلی آمده است :رئیس جمهوری حل مشکل هموطن زرتشتی عضو شورای شهر یزد را در چارچوب قانون اساسی و حقوق شهروندی پیگیری می کند. این متن است، حاشیه نیست.

***

اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی اخیرا در همین راستا با تاکید بر این‌که «هیچگاه رییس مجلس دستوری مبنی بر تغییر قانون نحوه شرکت اقلیت‌های دینی در انتخابات را صادر نکرده است» گفت: اتفاقا با نظر مثبت سران قوا و پیگیری‌های انجام شده، مشکل سپنتا نیکنام از مسیر قانونی در حال حل شدن است.

وی افزود: این پرونده از جنبه های مختلف قابل بررسی است. اولین جنبه این است که هر ایرانی می تواند در آبادانی شهر و روستا مشارکت داشته باشد و قانون شوراهای شهر فقط به این مقوله ها می پردازد.

نماینده زرتشتیان در مجلس با بیان اینکه موضوع تعلیق عضویت سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد در مسیر قانونی خودش در حال حل و فصل است، تاکید کرد در این مورد تمام جناح های سیاسی و سران سه قوه هم نظر هستند و باید به این همدلی، در بستر قانون توجه ویژه کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دکتر روحانی     |     حسن روحانی     |     روحانی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi