کد خبر : ۴۸۷۰۱۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶
وزیرمهاجرت کانادا: سالی یک میلیون مهاجر می پذیریم

مقیم/ خبرگزاری فرانسه روزپنجشنبه از اوتاوا گزارش داد: احمد حسین وزیرمهاجرت کانادا اعلام کرد دولت کانادا با هدف تضمین موفقیت های بعدی کشور طی سه سال آینده بیش از ۳ میلیون مهاجر از جمله از اروپا، آفریقا و خاورمیانه جذب می کند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  وی عصرچهارشنبه در جریان یک کنفرانس خبری گفت: طبق برنامه تدوین شده از سوی دولت کانادا، این کشور در سال آینده (2018) 310 هزار مهاجر، در سال 2019 تا 330 هزار و در سال 2020 نیز 340 هزار مهاجر از اغلب کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی، خاورمیانه و چین و نیز از آفریقا جذب می کند.
حسین که خود یک مهاجر است و از اول امسال میلادی بر این پست تکیه زده است، برنامه مهاجرتی جدید دولت کانادا را بالاترین سطح جذب مهاجر این کشور طی طول تاریخ این کشور خواند و چنین برنامه ای را تضمین کننده موفقیت های امروز این کشور و در آینده توصیف کرد.
وی افزود: ورود این میزان مهاجر هم به لحاظ شاخص های اقتصادی و هم توسعه وضعیت خانواده در کانادا، رشد جمعیت را سالانه از 0،8 درصد سال های اخیر به حدود0،9 درصد افزایش خواهد داد.
براساس این گزارش، منتقدین این سیاست مهاجرتی دولت کانادا معتقدند که این دولت با توجه به افت شدید نرخ زاد و ولد و افزایش سن شهروندان خود (پیری جمعیت) برای حمایت از توسعه اشتغال و رشد وضعیت کاری جامعه سالانه باید تا 450 هزار شهروند جدید جذب کند.
آخرین سرشماری نفوس و مسکن کانادا حاکی است که آمار آن دسته از شهروندان کانادایی که در سال 2016 در خارج این کشور متولد شده اند با یک رشد تاریخی 21،9 درصدی به 7 میلیون و 540 هزار و 830 تن رسیده است.
براساس سرشماری سال 2011 تا 2016، از میان کل مهاجران کانادایی، بعد از آسیایی ها و کشورهای خاورمیانه ، آفریقایی ها و سپس اروپایی ها قرار دارند.
از این بین بیشترین مهاجران آسیایی و آفریقایی کانادا بر حسب جمعیت کشورشان، به ترتیب از کشورهایی چون فیلیپین، هند، چین، ایران، پاکستان، سوریه و کره جنوبی و سپس از نیجریه، الجزایر، مصر، مغرب و کامرون هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سفارت کانادا     |     وزیر خارجه کانادا     |     کانادا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi