کد خبر : ۴۸۶۹۸۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶
رونمایی از سامانه پیشرفته راداری" آفاق"

مقیم/ سامانه پیشرفته راداری "آفاق" با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در شیراز رونمایی شد.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،   امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در مراسم رونمایی از این رادار در تشریح این دستاورد مهم دفاعی گفت : با تلاش متخصصان " صاشیراز " وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع امروز شاهد رونمایی از سامانه پیشرفته راداری "آفاق" هستیم. 
وی با بیان اینکه رادار مراقبت ساحلی، قابلیت رصد شناور‌ها تا برد ۲۰۰ کیلومتر را دارد، افزود: سامانه پیشرفته راداری آفاق می‌تواند اهداف هوایی را نیز شکار کند.
وزیر دفاع ، قابلیت تحرک پذیری مناسب و برخورداری از توانمندی‌های ضد جنگ الکترونیک را از دیگر ویژگی‌های این سامانه راداری پیشرفته عنوان کرد و ادامه داد: رادار آفاق می‌تواند همزمان ۱۰۰ هدف شناوری را مورد پایش و ردگیری قرار دهد. 
امیر حاتمی با اشاره به اینکه این رادار می‌تواند در مراقبت و گشت ساحلی نیروی انتظامی کاربرد و نقش برجسته‌ای داشته باشد، تصریح کرد: مجموعه صنایع الکترونیک ایران و همچنین صنایع الکترونیک شیراز به عنوان بخشی از صنایع مهم دفاعی کشور در سه دهه اخیر در زمینه تحقیقات و تولید محصولات و سامانه‌های دفاعی کشور درخشش خوبی داشته است. 
وی تکیه بر الطاف خداوندی، توجهات حضرت، ولی عصر (عج) و هدایت‌های حکیمانه و راهبردی فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) را رمز موفقیت متخصصان صنعت دفاعی دانست و اظهار داشت: ایثار و مقاومت، پویایی، پایداری، ابتکار ، خلاقیت و تلاش و مجاهدت مردم و نیرو‌های مسلح در دوران دفاع مقدس گنجینه پایان ناپذیری است که می‌توان با پشتوانه آن کشور را در حوزه‌های مختلف و متنوع به سمت خود اتکایی و پیشرفت و تعالی سوق داد.
وزیر دفاع خاطرنشان کرد: این دستاورد‌ها که از سطح بالای فناوری روز جهان برخوردارند، در شرایط تحریم‌های سخت بین المللی و با بهره گیری از توان تخصصی صنایع دفاعی کشور و دانشگاه‌ها و شرکت‌های فناوری داخلی  به دست آمده که بیانگر این است که هیچ سدی جلودار عزم و اراده ملت ایران در حوزه دفاعی نخواهد بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مرکز     |     شیراز     |     سامانه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi