کد خبر : ۴۸۶۸۵۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
اروپایی‌ها رابطه با ایران را جایگزین رابطه گسترده با آمریکا نمی‌کنند

مقیم/ سفیر سابق ایران در مکزیک گفت: اروپایی‌ها رابطه با ایران را جایگزین رابطه گسترده با آمریکا نمی‌کنند.

به گزارش مقیم و به نقل از فارس، محمدحسن قدیری ابیانه با اشاره به حمایت اروپایی‌ها از برجام، اظهار کرد: صنایع و بانک‌های اروپایی روابط گسترده‌ای با آمریکا دارند، به‌ گونه‌ای که شرکت‌هایی همچون ایرباس بخشی از وسایل و تجهیزات یدکی خود را از آمریکا وارد می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه اروپایی‌ها حاضر نخواهند بود که رابطه با ایران را جایگزین رابطه با آمریکا کنند، افزود: اروپا یقیناً برای به دست آوردن یک بازار 80 میلیونی در ایران حاضر نخواهد بود روابط گسترده خود با آمریکا را به هم بزند.

سفیر سابق ایران در مکزیک با بیان اینکه برجام به این معنا است که ایران از این‌ پس با وجود تحریم‌های آمریکایی و اروپایی به تعهدات خود عمل کند، تصریح کرد: آن‌هایی که دم از رفع تحریم‌های اروپایی می‌زنند مگر یادشان رفته است که تحریم‌های اروپایی عملاً برقرار است، به‌ نحوی‌ که سفارت‌خانه‌های ما در آلمان، انگلیس و فرانسه حتی قادر به دریافت بودجه خود از طریق بانک‌های این کشورها نیستند.

وی با اشاره به اینکه حمایت اروپا از تداوم برجام بی‌جهت نیست، متذکر شد: کشور ما به‌ واسطه برجام نه‌ تنها تحریم شده است، بلکه از این ‌پس از وعده‌های داده‌ شده نیز محروم خواهد بود.

قدیری ابیانه با بیان اینکه حمایت لفظی اروپا از برجام کافی نیست و برای اثبات این ادعای خود باید در مقابل آمریکا بایستد، تشریح کرد: تحریم‌های آمریکا به‌ گونه‌ای است که رابطه ایران با اروپا نه‌ تنها سبب ایجاد اختلال در روابط‌شان با آمریکا می‌شود، بلکه بعد از برجام چنانچه هر یک از مقامات اروپایی به ایران سفر کند نمی‌تواند بدون لغو ویزا به آمریکا سفر کند.

وی در پایان ایستادگی اروپایی‌ها در مقابل آمریکا را ضروری دانست و تأکید کرد: اروپایی‌ها برای اثبات ادعای خود باید با وجود مخالفت‌های آمریکا و جریمه اتحادیه کل اروپا، هواپیمای ایرباس را به ایران بفروشند که با توجه به شرایط فعلی و به دلیل ترس از مجازات آمریکا زیر بار چنین کاری نخواهند رفت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مرگ بر آمریکا     |     مذاکره با آمریکا     |     آمریکا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi