کد خبر : ۴۸۶۷۷۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
اردوغان: نمی‌توانم آمریکا را کشوری متمدن بخوانم

مقیم/ رئیس‌جمهوری ترکیه در انتقاد از اقدام دادگاه آمریکایی در صدور حکم غیابی بازداشت برای شماری از محافظان شخصی خود گفت: «نمی‌توانم آمریکا را کشوری متمدن بخوانم».

به گزارش مقیم و به نقل از فارس، در ادامه تنش‌ها بین ترکیه و آمریکا، حالا امروز شنبه رجب طیب اردوغان از محاکمه غیابی و صدور حکم بازداشت محافظان رئیس‌جمهور ترکیه توسط دادگاه آمریکایی به شدت انتقاد کرد.

اواخر اردیبهشت ماه بود که رئیس‌جمهور ترکیه برای دیدار دوجانبه با همتیا آمریکایی خود به واشنگتن سفر کرد اما این سفر با حاشیه‌های زیادی به اتمام رسید.

ماجرا از آن قرار است که در حاشیه سفر رجب طیب اردوغان، گروهی از معترضان به سیاستهای او، در برابر اقامتگاه سفیر ترکیه در آمریکا تجمع کردند و شعارهایی علیه وی دادند که سبب حمله محافظان رئیس‌جمهور ترکیه به مخالفانش شد.

دولت و نمایندگان کنگره آمریکا به اقدام محافظان و نیروهای امنیتی ترکیه‌ای به شدت اعتراض کردند. گفته می‌شود در حمله تیم حفاظت اردوغان به معترضان، 12 نفر زخمی شدند.

به دنبال این تحولات، هیأت ژوری دادگاهی در واشنگتن، در رسیدگی به پرونده حمله محافظان، علیه نیروهای امنیتی ترکیه‌ای اقامه دعوی کرده بود.

حالا امروز شنبه، رئیس‌جمهور ترکیه درباره این پرونده اظهارنظر بسیار تندی کرده است.

اردوغان تاکید کرد که «برای که 13 تن از نیروهای امنیتی من را به صورت غیابی بازداشت کرده است، من نمی‌توانم آمریکا را یک کشور "متمدن" بخوانم».

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اردوغان     |     پسر رجب طیب اردوغان     |     رجب طیب اردوغان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi