کد خبر : ۴۸۶۶۷۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به مسائل ایرانیان مقیم خارج از کشور

مقیم/ معاون قضایی دادگستری استان اصفهان از آمادگی تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به مسایل و مشکلات ایرانیان مقیم خارج در زیر مجموعه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری اصفهان خبر داد.

به گزارش مقیم و به نقل از مهر، روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، پروفسور جعفر جعفری در چهارمین جلسه کارگروه جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور کمیسیون سیاست گذری و پایش اتاق بازرگانی اصفهان با ارایه طرح شناخت سالیانه برگزیدگان و آیندگان به این کارگروه اظهار داشت: در سراسر جهان ایرانیانی هستند که موقعیت های عالی در حرفه مربوط به دست آوردند و  به عنوان ایرانیان برگزیده شناخته می شوند.

وی تصریح کرد: هزاران ایرانی در خارج به دنیا آمدند که هیچگاه ایران را ندیدند ولی در بهترین دانشگاه های سراسر جهان مشغول تحصیل اند و برخی در رشته تحصیلی خود در بالاترین سطح قرار دارند. این ظرفیت می تواند به جذب سرمایه های مالی و معنوی ایران کمک کند.

دانشمند و صاحب نظر حوزه گردشگری اظهار داشت: آمد و شد ایرانیان برگزیده و جوانان توانمند به ایران می تواند تبلیغات منفی رسانه های غربی علیه ایران را بی اثر و به صورت غیر مستقیم سفیر ایران در تمام جهان تلقی شوند.

وی با اشاره به تجربه کشور مراکش در جذب مراکشی های موفق در خارج از کشور گفت: این کشور با برگزاری تورهای بازدید از مراکش برای مراکشی های خارج از کشور زمینه علاقه مندی آنان را به رفت و آمد و همچنین سرمایه گذاری در کشورشان فراهم کرد.

جعفری پیشنهاد کرد: اتاق بازرگانی با همکاری سایر نهادهای شهر و دولتی هر ساله ایرانیان موفق و جوان را در ایام نوروز به ایران دعوت و تورهای سیاحتی و اقتصادی برای آنان تعریف کند.

مصطفی رناسی، نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه با اشاره به  موج دوم سفر هیات های تجاری و سرمایه گذری خارجی به ایران گفت: قراردادهای بزرگ نفتی با شرکت های چند ملیتی در حال اجراست و سایر قراردادها بین شرکت های ایرانی و خارجی در حال تنظیم است.

وی اضافه کرد: نسیم امیدوارکننده ای از  فضای اقتصادی ایران وزیدن گرفته و بخش خصوصی با همکاری بخش دولتی می تواند در سرعت بخشی به توسعه اقتصادی نقش موثری ایفا کنند.

سید رشید صلاح الدین حسینی، معاون قضایی دادگستری استان اصفهان در این جلسه گفت: دستورالعمل رییس قوه قضاییه در ارائه بسته قضایی حمایت از اقتصاد مقاومتی در دادگستری نشان از توجه ویژه به این موضوع است.

وی از آمادگی تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به مسایل و مشکلات ایرانیان مقیم خارج در زیر مجموعه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان اصفهان خبر داد و گفت: دادگستری اصفهان می تواند در این زمینه مسایل حقوقی و قضایی مورد بررسی قرار داده و برای حضور ایرانیان مقیم خارج بسترسازی حقوقی انجام دهد.

حسینی تاکید کرد: کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان اصفهان هر ماهه با حضور رییس کل دادگستری، دادستان و سایر مسئولان استان با هدف ارائه حمایت های قضایی از  تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی برگزار می شود.

علی نادری، مشاور عالی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت: حضور ایرانیان موفق مقیم خارج در قالب تورهای ۱۰ نفره در ایران می تواند به این پروژه جذب ایرانیان مقیم خارج  کمک کند.

وی افزود: جوانان ایرانی دانشجو دانشگاه های تحصیل کرده ظرفیت موثری برای اصلاح نگاه نادرست به ایران است.

کامران پورجوهری، رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه خواستار ایجاد امنیت قضایی برای ورود و خروج ایرانیان دو تابعیتی شد و گفت: تسهیل شرایط حضور ایرانیان مقیم در داخل کشور نیاز به زمینه سازی امنیتی و قضایی دارد. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اصفهان     |     خارج از کشور     |     ایرانیان خارج از کشور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi