کد خبر : ۴۸۶۶۱۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
نوبخت:۱۸ هزار میلیارد تومان به مگاپروژه مهارآب های مرزی اختصاص یافته است

مقیم/ سخنگوی دولت تاکید کرد: با اجازه رهبر معظم انقلاب اسلامی ۶.۳ میلیارد دلار معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان از سال ۹۳ تاکنون به مگاپروژه مهارآب های مرزی اختصاص یافته است.

 به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در نشست خبری خود افزود: از نتایج این طرح بزرگ ذخیره پنج میلیارد متر مکعب آب و بهره برداری از 27 سد و بگیری، 15 سد و سامانه انتقال اصلی 11 هزار کیلومتر و 130 کیلومتر تونل به روش مکانیزه است.
وی از دیگر نتایج آن را احداث 140 هزار هکتار شبکه اصلی وتامین آب شرب 46 شهر و هزار و 36 روستا بیان کرد.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین اظهارکرد: از نتایج این طرح افزایش 370 مگاواتی انرژی برق آبی است ودر این پروژه 51 هزار نفر مشغول به کار هستند که با بهره برداری کامل طرح 270 هزار نفر مشغول به کار شدند.
نوبخت افزود: از سال 93 تاکنون جمعا 11.6 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای پنج طرح بزرگ زیربنایی آب اختصاص یافت.
وی ادامه داد: از این میزان هشت میلیارد دلار به مهارآب های مرزی و 1.5 میلیارد دلار برای احداث شبکه های احیا اراضی خوزستان و ایلام اختصاص یافت.
سخنگوی دولت تصریح کرد: از این میزان همچنین 800 میلیون دلار برای آبیاری نوین و 500 میلیون دلار برای آب های سیستان و بلوچستان و 1.2 میلیارد دلار است که در فرآیند تخصیص قرار دارند.
نوبخت همچنین گفت: این میزان تخصیص به جز 42 هزار میلیارد تومان سال گذشته و 30 هزار میلیارد تومان در سال جاری برای طرح های عمرانی است.
سخنگوی دولت با بیان این که منابع صندوق توسعه ملی و منابع کشور در وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: این که امروز با قاطعیت در برابر حرف های پوچ رییس جمهوری آمریکا ایستاده ایم و مقاوم تر از همیشه هستیم بنابر اتکا به مردم بزرگ و فهیم ومنابع کشور است . 
نوبخت افزود: منابع کشور اجازه می دهد مستقل روی پای خود بایستیم ضمن اینکه تعامل سازنده با جهان را به عنوان یک سیاست ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب مورد توجه داریم . 
وی ادامه داد: امروز دیگر این چنین نیست که دولت آمریکا پرچمی را بلند کند وهمه زیر آن پرچم قرار گیرند چراکه سیاست منطقی ما این دولت را منزوی کرده است و ما تحت تاثیر حرف های پوچ و پرخاشگرانه ترامپ مواضع منطقی خود را ترک نمی کنیم. 
سخنگوی دولت با بیان این که چرا عده ای می خواهند این چنین القاء کنند که منابع کشور کافی نیست ، خاطر نشان کرد: دولت توانست قبل از اجرای برجام تورم را مهار کند که در شرایط تحریمی قرار داشت و رشد منفی اقتصادی را مثبت کرد بنابراین، این توانایی وجود دارد وباید باور کنیم . 
نوبخت در ادامه گفت: تا 24مهر ماه سال جاری هشت میلیون و 870 هزار تن به ارزش 11 هزار و 591 میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم در نظر گرفته شده که از این میزان هشت هزار و 525 میلیارد تومان پرداخت شده است . 
وی افزود: امیدوارم تا یک ماه دیگر شرایط به گونه ای شود که گزارش دهیم تمام پول کشاورزان پرداخت شده است . 
سخنگوی دولت اضافه کرد: همچنین تا 23مهر ماه سال جاری 55 هزار و 51 دستگاه خودرو تاکسی فرسوده جایگزین شده است .

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نوبخت     |     محمدباقر نوبخت     |     محمد باقر نوبخت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi