کد خبر : ۴۸۶۶۰۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
نهاوندیان: مذاکره دوباره در مورد برجام غیرممکن است

مقیم/ معاون اقتصادی رئیس جمهوری تاکید کرد که مذاکره دوباره در مورد برجام غیرممکن است زیرا هیچ یک از طرف های توافق هسته ای در چنین مذاکراتی شرکت نخواهند کرد.

'به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، محمد نهاوندیان' شامگاه دوشنبه در گفت وگو با سی.ان.ان با اشاره به خودداری دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از تایید برجام اظهار داشت: ترامپ به عنوان یک رئیس جمهوری جدید فرصت آغاز یک همکاری سازنده را از دست داد.
وی با اشاره به رویکرد دولت ترامپ درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تاثیر صحبت های ترامپ آن بود که همه مردم و سیاستمداران ایران را متحد کرد. این گونه سخنان زیان بار است و کمکی نمی کند.
وی افزود: سخنان او مردم ایران را خشمگین کرد. با این لفاظی ها کاری از پیش نمی رود. موضع او درقبال برجام با مواضع سایر شرکا در این توافق مغایرت دارد.
معاون اقتصادی رئیس جمهوری تاکید کرد: مذاکره دوباره در مورد برجام غیرممکن است زیرا هیچ یک از طرف های توافق، نه ایران، نه روسیه و نه چین در مذاکره ای مجدد شرکت نمی کنند. هر موضوعی ممکن است که میان کشورها بحث شود اما نمی توان درباره برجام دوباره مذاکره کرد. 
نهاوندیان با تاکید بر اینکه «برنامه موشکی بخشی از برجام نبود» اظهار داشت: اگر درباره مسائل بین المللی و منطقه ای نگرانی وجود دارد، این مسائل می تواند موضوع مذاکره میان ایران با کشورهای منطقه یا اروپا باشد.
نهاوندیان یادآور شد: ایران در مبارزه با داعش و تروریسم نقش داشته است و نمی توان نقش ایران را نادیده گرفت.
به گزارش ایرنا، ترامپ جمعه شب و به رغم آنکه آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون هشت بار پایبندی ایران را به برجام اعلام کرده، با اعلام راهبرد جدید واشنگتن درقبال تهران، پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید نکرد و به رغم تلاش های جامعه جهانی به ویژه اروپا، از تایید آن امتناع کرد.
این رویکرد جدید ترامپ با اعتراض شدید بسیاری از کشورها، نهادها و مقامات بین المللی و محافل سیاسی مواجه شده است.
موگرینی بلافاصله در واکنشی قاطعانه به ترامپ اعلام کرد: برجام یک توافق دوجانبه نیست و به هیچ کشوری تعلق ندارد و رئیس جمهوری هیچ کشوری نمی‌تواند به آن پایان بدهد.
موگرینی تاکید کرد: جامعه بین المللی و اروپا نمی توانند قبول کنند که یک توافق هسته ای را که کار می کند و نتیجه داده است، منحل کنیم. آژانس بین المللی انرژی اتمی هشت بار تایید کرده که ایران تعهدات خود را انجام داده و هیچ یک از تعهدات مذکور در توافق نقض نشده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محمدرضا نهاوندیان     |     دکتر محمد نهاوندیان     |     محمد نهاوندیان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi