کد خبر : ۴۸۶۵۸۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶
پایان مهرماه؛ اتمام زمان ثبت‌نام مدارس «آموزش از راه دور»/ پذیرش ایرانیان مقیم خارج

مقیم/ مدیر آموزش ضمن بیان اینکه ثبت نام متقاضیان در مدارس آموزش از راه دور پس از اتمام امتحانات شهریورماه آغاز شد، گفت: ثبت نام در مدارس مذکور تا پایان مهرماه ادامه دارد.

به گزارش مقیم و به نقل از ایسنا، شاهمرادی با حضور در جمع خبرنگاران، آموزش از راه دور را فرصتی طلایی برای آموزش بخشی از فراگیران  اعم از دانش آموزان لازم التعلیم ـ افرادی که در سن آموزش قرار دارند اما به دلایل مختلف نظیر معلولیت جسمی، کار یا دخترانی که به دلیل تأهل حضورشان در مدارس حضوری با مشکل مواجه هستند و ... ـ و بزرگسالان (افرادی که شرایط سنی‌شان سپری شده است) دانست و افزود: بر اساس سیاست‌های وزیر  آموزش و پرورش در خصوص تلاش حداکثری برای جذب کلیه بازماندگان از تحصیل، علیرغم شروع سال تحصیلی ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور تا پایان مهر در این مدارس امکان پذیر است لذا ضروری است مدیران مدارس مذکور زمینه جذب واجدان شرایط را فراهم کنند. 

شاهمرادی با اشاره به موضوع ارتقای نرخ پوششی در مدارس آموزش از راه دور،  افزود: مهم ترین مساله‌ای که در این مدارس مورد توجه است، ارتقای نرخ پوشش مطلوب برای رسیدن به ظرفیت‌های کامل است که هنوز با این موضوع فاصله داریم.

وی ادامه داد: درحال حاضر 1615 مدرسه آموزش از راه دور در بیش از 600 منطقه آموزشی پذیرای دانش آموزان بازمانده و علاقه مند به ادامه تحصیل هستند.

مدیر آموزش از راه دور گفت: به دلیل تفاوت شیوه آموزش در این مدارس که به صورت نیمه حضوری بوده، امکان جذب کلیه علاقه مندان به تحصیل از جمله شاغلان در ادارات و نهادها و مشاغل خصوصی ، کارگران و زنان خانه‌دار  امکان پذیر است. همچنین این ظرفیت مهم آموزشی قادر است کلیه دانش آموزان ایرانی مقیم خارج از کشور را نیز بر اساس ضوابط پذیرا باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : آموزش     |     مدرسه     |     خارج از کشور     |     ایرانیان خارج از کشور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi