کد خبر : ۴۸۶۵۷۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶
رایزنی سفیر ایران در آنکارا با رئیس کل گمرک ترکیه در خصوص ۲۴ ساعته شدن گمرکات مرزی دو کشور

مقیم/ محمد ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران ایران در آنکارا در دیدار با جناب آشجی معاون وزیر گمرک و تجارت و رئیس کل گمرک ترکیه، ضمن بررسی روابط و همکاری دو جانبه اقتصادی، در خصوص ۲۴ ساعته شدن فعالیت گمرکات مرزی دو کشور به رایزنی پرداخت.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  فعالیت شبانه روزی گمرکات مرزی ایران و ترکیه از جمله توافقات و تاکیدات روسای جمهوری دو کشور در سفر اخیر اردوغان به تهران بود که با سفر دو هفته پیش رییس کل گمرک ایران به آنکارا اقدامات اولیه برای اجرای این امر آغاز شد.
طاهریان در این دیدار در خصوص آخرین وضعیت مرزهای دو کشور، راههای توسعه پایانه های مرزی و موضوع 24 ساعته شدن ساعات کار گمرکات مرزی و تسهیل در امور گمرکی و ایجاد شرایط مناسب برای ارایه تسهیلات به مسافران در گذرگاههای مرزی زمینی به گفت و گو تبادل نظر پرداخت.
وی همچنین در این دیدار با اشاره به توافق روسای جمهوری دو کشور برای توسعه روابط اقتصادی، اهمیت آماده سازی بسترهای لازم از جمله افزایش ظرفیت مرزها و شبانه روزی شدن آنها را مورد تاکید قرار داد.
سفیر ایران با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری بیست و ششمین کمیسیون همکاریهای مشترک اقتصادی در آبان ماه سالجاری در تهران، اجرایی شدن توافقات گمرکی به ویژه تفاهم مربوط به سفر رئیس کل گمرک ایران به آنکارا که چند روز پیش انجام شد، حایز اهمیت عنوان کرد.
جناب آشچی معاون وزیر گمرک و تجارت و رئیس کل گمرک ترکیه نیز در این دیدار گفت: رئیس جمهوری ترکیه پس از بازگشت از تهران، دستورات لازم برای افزایش ساعات و سرعت کار در گمرکات مرزی ترکیه را صادر کرد که امیدواریم با احداث پایانه های جدید در مرزهای دو کشور، حجم تردد مسافری و خودرو افزایش یافته و به توسعه روابط اقتصادی دو کشور کمک منجر شود.
وی افزود: دستورات لازم برای ایجاد تسهیلات مناسب رفاهی برای مسافران و گردشگران زمینی ورودی از ایران ابلاغ شده و هیات بازرسی نیز برای نظارت بر عملکرد ماموران گمرک به مرزها عزیمت می کند.
به گزارش ایرنا، ترکیه با ایران 560 کیلومتر مرز مشترک دارد و دو کشور دارای سه واحد گمرک و مرز زمینی شامل بازرگان ـ گوربولاغ، رازی - کاپی کوی و سرو ـ اسندره هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران ترکیه     |     آنکارا     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi