کد خبر : ۴۸۵۳۹۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶
ترويج فرهنگ حسيني در ايتاليا، آلمان، نروژ، اتريش، هلند و انگليس

مقیم/ ‎طرح ترويج فرهنگ حسيني با هدف آگاهي، بصيرت و احياء فرهنگ حسيني(ع) در روز عاشوراي امسال در کشورهاي ايتاليا، آلمان، نروژ، اتريش، هلند و انگليس توسط اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان در اروپا برگزار شد.

‏‎به گزارش مقیم، ‎طرح ترويج فرهنگ حسيني با هدف آگاهي، بصيرت و احياء فرهنگ حسيني(ع) در روز عاشوراي امسال در کشورهاي ايتاليا، آلمان، نروژ، اتريش، هلند و انگليس توسط اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان در اروپا برگزار  شد. هدف اصلي از اجراي اين طرح،  بهره گيري از فضاي عزاداري ايام محرم در اماکن عمومي شهرهاي مختلف اروپا براي معرفي نهضت عاشورا و چهره راستين اسلام است. از جمله اقدامات اعضاى اتحاديه انجمن اسلامى دانشجويان در اروپا، در ساليان اخير، اجراى طرح معرفی امام حسین به افراد غیر مسلمان به منظور ترويج و احياء فرهنگ حسينى در اطراف دسته هاي عزادارى روز عاشورا است.
امسال نيز اين حركت در سطح گسترده با توزيع آب معدنى و شاخه هاى گل رز به همراه ليفلت هاى اطلاع رسانى از جنبش امام حسين (ع) به  غير مسلمانان در شهرهاى مختلفى از جمله شهر لندن و برادفورد در انگلستان، شهر رم، تورين و ميلان در ايتاليا، شهر پاريس در فرانسه، شهر برگن در نروژ، شهر وين در اتريش، شهر لاهه در هلند و شهر آخن و برلين در آلمان، برگزار شد.

امسال نيز ‏‎دانشجویان دغدغه مند انجمن اسلامى  دانشجويان در اروپا با هدف اطلاع رسانى، نشان دادن چهره حقيقى اسلام و همچنين آشنا كردن غير مسلمانان از دليل برپايى دسته عزادارى در مراكز اصلي  شهر هاي نامبرده شده، به ترويج فرهنگ حسينى ع پرداختند.
قابل ذكر است كه اين حركت با كمك و همكارى مجموعه هاى مختلفى از جمله موسسه فرهنگي - مذهبي نور المجتبى (ع) كه زير نظر اقاي دكتر ميرباقري مديريت مي شود و همچنين حمايت مراكز مختلف اسلامى در كشورهاى مختلف اروپايى برنامه ريزي و اجرا شد.

از جمله ابتكارات اين دانشجويان به همراه داشتن پرچم ها و شال هايى با شعار " من در مصاف بی عدالتی هستم ، آیا به من خواهی‌پیوست؟" بود كه به زبان هاي همان كشور ترجمه شده بود و به همراه برشور هايى حاوى اطلاعاتى در خصوص زندگى امام حسين(ع) و حماسه عاشورا، به توزيع آب معدنى كه نمادى بر تشنگى امام حسين (ع) و يارانش است و همچنين شاخه هاى گل رز، كه نمادى بر اتحاد و دوستى است، پرداختند.
اين بروشور ها نيز به زبان هاي بومي (انگليسي ، ايتاليايي، هلندي ،فرانسوي، آلماني و نروژي) به منظور پاسخ به سوالات و شبهات درباره قيام امام حسين (ع) و تبيين اسلام ناب محمدي (ص) و متمايز کردن آن از جريانهاي افراطي و همچنين با هدف مقابله با موج اسلام هراسي در غرب، طراحي و توزيع شد.
 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا     |     ترویج     |     عاشورا     |     نروژ     |     هلند     |     لندن     |     اتحادیه انجمن اسلامی     |     ایتالیا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi