کد خبر : ۴۸۵۳۳۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۶ مهر ۱۳۹۶
جلوگیری از تجزیه سرزمینی و لزوم وحدت جهان اسلام وعرب - صادق رمضانی گل افزانی

مقیم/ دلیل همه صاحب نظران، اصحاب منطق، دولت قانونی عراق، جوامع بین المللی و جمهوری اسلامی ایران برای مخالفت قاطع با همه پرسی اقلیم کردستان عراق، درک دقیق آنان از خطرناک بودن آن و زمینه سازی آشکار برای تجزیه کشور مستقل عراق است.

حمایت جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی کشورهای منطقه از جمله عراق در چارچوب اصول حکمت، عزت و مصلحت، طرفداران خود را در جهان داشته و دارد و تردیدی نیست که جدایی کردستان عراق معنائی جز تجزیه این کشور ندارد و قطعاً زمینه ساز نفوذ صهیونیست ها و آمریکائی ها خواهد بود.
تحریک قومیت ها از جمله سیاست های خبیثانه آمریکا و صهیونیست ها است که به بهانه استقلال، ورود تجزیه طلبانه آنان را فراهم ساخته و منطقه را به آشوب می کشاند و به علاوه امینت ملی کشورهای پیرامونی را نیز به خطر انداخته و قطعاً نگرانی و مخالف دولت ترکیه در همین راستا تعریف می شود.
آنچه مسلم است حمایت ' بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل در حمایت از سخنان بی منطق ' دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا و اشاره به این که توافق برجام را یا اصلاح کنید، یا لغو نمایید و اجازه نخواهیم داد ایران در نزدیکی مرزهای ما پایگاه و نیروهای نظامی مستقر کند و موشک های ایران تهدیدی برای تمام جهان است، گواه صادقی بر وحشت رژیم صهیونیستی از اقتدار جمهوری اسلامی ایران بویژه بعداز شکست مفتضحانه گروه تروریستی تکفیری داعش است. 
شکی نیست که نابودی داعش با تلاش های خالصانه و ایثارگرانه جمهوری اسلامی ایران هدیه ای گران سنگ به کشورهای منطقه جهت تامین امنیت داخلی آنها است که متأسفانه به دلیل دلدادگی حاکمان آنها به قدرت های استکباری و رژیم صهیونیستی حاضر نیستند به اخذ این هدیه اعتراف کنند.
دولت های عربی و اسلامی که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم با داعش که دست پرورده صهیونیست ها است، درگیر هستند و بخوبی می دانند ازجمله مأموریت های تعریف شده برای داعش، تجزیه سرزمینی در راستای توسعه حوزه نفوذ آمریکا و رژیم صهیونیستی است و این تجزیه جز از مسیر درگیر شدن اقوام و مذاهب امکان پذیر نمی باشد؛ لذا هر گونه سرمایه گذاری و وحدت رویه و نزدیک شدن دولت های عربی و اسلامی به یکدیگر از یک سو و تاثیر نپذیرفتن از فرافکنی ترامپ و نتانیاهو برای ایجاد تنش با جمهوری اسلامی ایران و ایران هراسی از سوی دیگر ،زمینه ساز امنیت داخلی آنها خواهد شد. 
مهم اینکه، کشورهای اسلامی و عربی برای یک بار هم که شده است باورمندانه در کنار جمهوری اسلامی ایران، به دشمن واحد خود که همانا رژیم آدمکش و اشغالگر صهیونیستی است ، اعتراف کنند و تمام توان و سرمایه خود را برای محو آن بکار گیرند که اگر 'اسرائیل غاصب' از بین برود دیگر شاهد وقایع دردناکی همچون فاجعه انسانی میانمار نخواهیم بود.
حیات رژیم صهیونیستی با ایجاد بحران های قومیتی، درگیری مذهبی، فتنه گری و تجزیه سرزمینی گره خورده است و بیداری ملت ها و دولت های منطقه و تلاش آنان برای وحدت اسلامی، ملی و سرزمینی، نَفَس این اشغالگر در حال موت را بند خواهد آورد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و عراق     |     یادداشت     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi