کد خبر : ۴۸۵۲۷۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
دولت عراق رسما خواستار بسته شدن مرزهایش در منطقه کردستان شد

مقیم/ دولت عراق به دنبال بی اعتنایی رهبران کرد به درخواست های بغداد مبنی بر تعلیق همه پرسی، یکشنبه شب از کشورهای همسایه و جهان خواستار بستن مرزهای زمینی و هوایی بر روی اقلیم کردستان عراق شد.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، دولت عراق به دنبال جلسه اضطراری شورای امنیت ملی به ریاست حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور ، همچنین از دولت اقلیم کردستان عراق خواستار تحویل اداره کلیه گذرگاه های مرزی و فرودگاه ها به دولت فدرال شد.
این شورا ، از همه دولت های همسایه و جهان درخواست کرد در دو پرونده گذرگاه های مرزی و نفت ، تنها با دولت مرکزی تعامل داشته باشند.
یک منبع نزدیک به دولت عراق به خبرنگار ما گفت که شورای امنیت ملی عراق شامگاه یکشنبه طی یادداشت هایی رسمی به دولت های ایران و ترکیه و سوریه ، رسما خواستار بستن مرزهای هوایی و زمینی کردستان عراق شده است.
شورای امنیت ملی عراق همچنین اعلام کرد ، عملکرد مالی مسوولان اقلیم کردستان بررسی و با متخلفان و سوء استفاده کنندگان از اموال عمومی برخورد خواهد شد.
این شورا همچنین از قوه قضاییه عراق خواستار تعقیب قانونی کلیه کارکنان و عوامل اجرایی برگزاری همه پرسی در کردستان در روز دوشنبه بدلیل مغایرت با تصمیمات دادگاه فدرال این کشور شد

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مرز     |     نخست وزیر عراق     |     عراق     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi