کد خبر : ۴۸۵۱۹۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
غنچه ها و شکوفه ها آغاز سال تحصیلی را جشن گرفتند

مقیم/ غنچه ها (نوآموزان پیش دبستانی) و شکوفه ها (دانش آموزان کلاس اول ابتدایی) امروز، ۲۹ شهریورماه با حضور در مدارس سراسر کشور، اولین روز ورود به مدرسه را جشن گرفتند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، امروز حدود یک میلیون و 500 هزار دانش آموز کلاس اولی و 900 هزار نوآموز پیش دبستانی با پوشیدن لباس های فرم و در حالی که دست در دست والدین خود داشتند، برای اولین بار به بوستان علم و دانایی آمدند تا زودتر از دیگر دانش آموزان با فضای مدرسه و معلم خود آشنا شوند.
کودکان با گل و شیرینی و گذشتن از زیر قرآن کریم راهی کلاس های درس شدند، شور و شوق بچه ها از داشتن لوازم التحریر و کوله پشتی، اولین تجربه آنها در یک مکان رسمی است و این شور و شوق، هیجان را در والدین و مسئولان مدرسه نیز برانگیخته است. 
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در رابطه با برگزاری جشن امسال شکوفه ها و غنچه ها در سراسر کشور به خبرنگار ایرنا گفت: این جشن با توجه به تفویض اختیار به استانها بنابر موقعیت هر استان در یکی از روزهای 28 و 29 شهریورماه و در تمامی مناطق آموزشی برگزار شده است.
رضوان حکیم زاده با بیان اینکه روند ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی و نوآموزان پیش دبستانی هنوز به پایان نرسیده است، تصریح کرد: تا پایان مهرماه همچنان منتظر ثبت نام دانش آموزان به ویژه در مناطق محروم و دو زبانه هستیم و این امکان فراهم است تا خانواده ها برای ثبت نام فرزندانشان مراجعه کنند. 
حکیم زاده یادآور شد: بر اساس آخرین آمار، در مجموع حدود 12 میلیون و 625 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی ثبت نام کرده اند که از این تعداد، هفت میلیون و 629 هزار و 106 نفر دانش آموز دوره ابتدایی هستند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : آغاز     |     مدارس ایرانی     |     مدارس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi