کد خبر : ۴۸۵۱۷۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
فرماندار کالیفرنیا برخورد ترامپ با مسائل جهانی را احمقانه و خطرناک خواند

مقیم/ 'جری براون' (Jerry Brown ) فرماندار کالیفرنیا در انتقادی شدید از دونالد ترامپ، برخورد رئیس جمهوری آمریکا با مسائل مهم جهانی را 'احمقانه' و 'خطرناک' خواند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  تارنمای خبری آمریکایی 'پولیتیکو' (politico) دراین باره نوشت: جری براون فرماندار کالیفرنیا روز دوشنبه (روز گذشته) برخورد ترامپ با مسائلی همچون مساله 'تغییر آب و هوا' و کره شمالی را 'احمقانه و خطرناک' و حامیان او را 'غارنشین' خواند.
بنابر این گزارش، فرماندار کالیفرنیا این سخنان را روز گذشته در نیویورک و در آستانه نشست مجمع عمومی سازمان ملل و در یک نشست مربوط به تغییر آب و هوایی عنوان کرد.
پولیتیکو نوشت: براون به دنبال جلب حمایت سایر ایالت های آمریکا با عمل کردن به توافق آب و هوایی پاریس مستقل از کاخ سفید است که ترامپ خروج از این توافق را اعلام کرده بود.
فرماندار ایالت کالیفرنیا گفت: هر کاری که او انجام می دهد، احمقانه، خطرناک و سفیهانه است بدین معنی که چه کسی دیکتاتور کره شمالی را 'مرد موشکی' می نامد، او (ترامپ) با چرندیات خود به قهقرا رفتن را تسریع می کند.'
پولیتیکو نوشت: براون با تصدیق این مطلب که ترامپ وضعیت را بدتر می کند، پیش بینی کرد که ترامپ در مواجه با مسائل اقتصادی و دیگر دشواری های بین المللی به زودی شکست خواهد خورد.
فرماندار کالیفرنیا در ادامه انتقادهای تند خود از رئیس جمهوری آمریکا گفت: 'دیگر قدرت ها علیه 'آقای' ترامپ متحد خواهند شد و او در می یابد که 'اخراج' (منزوی) شده است.'
تارنمای خبری پولیتیکو در ادامه نوشت: ترامپ توافق آب و هوایی پاریس را یک 'فریب' خواند و اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که آمریکا از توافق پاریس خارج می شود.
پولیتیکو افزود: براون در کارزار تغییر آب و هوا و مخالف رویه ترامپ است که هرکاری در این زمینه انجام خواهد داد و نسبت به این موضوع در نبود رهبری کاخ سفید خوش بین است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ضدترامپ     |     دونالد ترامپ     |     ترامپ     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi