کد خبر : ۴۸۵۱۶۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
جذب سرمایه‌گذاران خارجی نیازمند تعامل بین ادارات است/ افزایش ۳ برابری صدور ویزا در سال جاری

مقیم/ مسؤول نمایندگی وزارت امور خارجه در لارستان گفت: جذب سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج کشور، مستلزم وحدت رویه در یک مجموعه تشکیلاتی ارگان‌های ذی‌ربط است.

به گزارش مقیم و به نقل از فارس، محسن ملایری‌زاده در لارستان بابیان اینکه دفتر نمایندگی وزارت خارجه در ابتدا باهدف صدور روادید در فرودگاه بین‌المللی این شهرستان تأسیس شد، اظهار داشت: با گسترش حوزه فعالیت آن توسط وزارت امور خارجه، خوشبختانه در حال حاضر ارائه کلیه خدمات و تسهیلات کنسولی، امور سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و گردشگری در نمایندگی وزارت خارجه در لارستان انجام می‌شود.

وی افزود: تائید اسناد، وکالت‌نامه، ارسال مدارک هویتی، تصدیق امضا و رسیدگی به امور خانواده‌های زندانی در خارج کشور با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره)، پیگیری جهت آزادی و بررسی وضعیت امور زندانیان ایرانی در خارج از کشور، همچنین ابلاغ اوراق قضایی ایرانیان و فعالیت در خصوص صادرات و پل ارتباطی جهت ایجاد زمینه صادرات تولیدات به خارج از کشور و... در دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه لارستان در حال انجام است.

مسؤول نمایندگی وزارت امور خارجه در لارستان با اشاره به اینکه درزمینهٔ صدور روادید در مردادماه 214 ویزا صادرشده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش سه برابری داشته، تصریح کرد: کارگروه توسعه صادرات لارستان به‌منظور رونق و ارتقاء اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات در سطح منطقه که به ریاست فرماندار این ایجادشده و در اجرای مصوبات این جلسات این نمایندگی اقداماتی به‌عنوان پل ارتباطی با حوزه خلیج‌فارس و دیگر کشورها به‌منظور معرفی محصولات صنعتی تولیدی لارستان به کشورهای دیگر پیگیری کرده است.

وی از برگزاری جلساتی با تجار منطقه در دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در لارستان در خصوص صادرات کالاهای غیرنفتی، خبر داد و خاطرنشان کرد: در کنار این موضوعات، مشکلات و تقاضاهای دانشجویان خارج کشور نیز از طریق دفتر نمایندگی لارستان پیگیری می‌شود.

این مسؤول بابیان اینکه یکی از اهداف و اقدامات دفاتر وزارت خارجه بخصوص در شهرستان لارستان که تجارت در آن ریشه کهنی دارد و تجار بزرگ کشورهای خلیج‌فارس از این منطقه هستند، تکیه‌بر صادرات غیرنفتی درزمینهٔ جذب سرمایه‌گذار فعالیت است، تصریح کرد: رسیدن به نتیجه مطلوب مستلزم وحدت رویه در مجموعه تشکیلاتی ارگان‌های ذی‌ربط است که می‌توان در معرفی و زدن پل ارتباطی با خارج کشور و جذب سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج کشور و همچنین برپایی نمایشگاه‌های توسعه اقتصادی و همایش‌ها و درس گروهی‌ها اقدام کرد.

ملایری زاده درباره نحوه برقراری روابط خواهرخواندگی لارستان با شهرهای دیگر کشورها، افزود: برای این مهم شرایطی ازجمله حمایت‌های شورای شهر، تشکیل کمیته‌های ویژه و مشارکت مستقیم بخش‌های شهری و... لازم است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi