کد خبر : ۴۸۵۱۳۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶
سفیر ایران در سوریه:نیروهای مقاومت و ملت‌های منطقه در آستانه پیروزی بر تروریسم هستند

مقیم/ 'جواد ترکابادی'سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه گفت: نیروهای محور مقاومت و ملت های منطقه در آستانه پیروزی نهایی بر تروریسم هستند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، ترکابادی یکشنبه شب در گفت و گو با شبکه الاخباریه سوریه افزود: هدف ایران و محور مقاومت فقط پیروزی است، تنها به پیروزی می اندیشیم و در طول تاریخ می بینیم که حق پیروز بوده برغم اینکه رهروان آن در اقلیت باشند.
وی ادامه داد: حضور ایران و روسیه در خاک سوریه با هماهنگی کامل و نظارت دولت دمشق است و درنشست آستانه 6 بر احترام به حاکمیت ملی سوریه و یکپارچگی سرزمینی آن تاکید کردیم.
ترکابادی توضیح داد: توافق درباره منطقه کاهش تنش در استان ادلب واضح و روشن است.
وی گفت: آمریکا شیطان بزرگ است و آمریکایی ها نیز می دانند که منظور از شیطان بزرگ خود آن ها هستند و نقش دولت واشنگتن در منطقه همواره مشکوک و مخرب بوده است و شکست دشمنان سوریه شکست آمریکاست.
سفیر جمهوری اسلامی در سوریه همچنین یادآورشد که فلسطین به صاحبان اصلی آن بازمی گردد و رژیم صهیونیستی باید همواره بترسد زیرا باطل است.
ترکابادی افزود:ما به دنیا ثابت کردیم که مقاوم و قوی و برحق هستیم و رژیم صهیونیستی ضعیف و مطرود باقی خواهد ماند و کسانی که در کنار آن بایستند نیز مطرود باقی می مانند.
وی گفت: ما نظر و موضع خود درباره فلسطین را به خاطر این یا آن گروه تغییر نمی دهیم و حمایت از فلسطین از اصول تغییر ناپذیر و اساسی ماست.
ترکابادی افزود: دوری و نزدیکی ما به گروه های فلسطینی به دوری یا نزدیکی آن ها از موضوع و آرمان فلسطین بستگی دارد.
وی توضیح داد: شاخص قطب نمای ما به سوی فلسطین و آزادی سرزمین های اشغالی و قدس باقی خواهد ماند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق در پاسخ به پرسشی درباره تغییر موضع قطر درباره تهران گفت: ما خواستار برادری و محبت با همه هستیم، در طول تاریخ باهمه در صلح و آرامش زندگی کرده ایم.
ترکابادی تصریح کرد: ما با همه کشورهای اطراف در ارتباط مداوم هستیم و محبت و برادری را به همه هدیه می کنیم و از دیگران نیز محبت و برادری و صداقت می خواهیم.
وی درپاسخ به پرسشی درباره تفاوت مواضع رسمی و غیررسمی جمهوری اسلامی با دیگر کشورها گفت: وقتی که قوی باشیم، موضع ما در پنهان و آشکار، رسمی و غیر رسمی یکی است.
ترکابادی همچنین درباره نقش ایران در بازسازی سوریه گفت : ایران امکانات و توانایی های بسیاری دارد و در دوره بازسازی نیز در زمینه های مختلف با ملت سوریه همکاری خواهد کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سفیر جمهوری اسلامی ایران     |     سفیر     |     سوریه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi