کد خبر : ۴۸۴۰۴۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
ثبت نام دانش آموزان ایرانی شارجه در مدارس دبی/ رایزنی برای دایر شدن مدرسه

مقیم/ سرپرست معاونت امور بین الملل مدارس خارج از کشور با بیان اینکه امارات متحده عربی از دادن مجوز برای ادامه فعالیت مدرسه ایرانیان در شارجه سر باز می زند، گفت: دانش آموزان این مدرسه تا به نتیجه رسیدن رایزنی ها در مدارس دبی ثبت نام می شوند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، سیدعلی حسینی اظهار داشت: روابط دیپلماتیک ایران با امارات متحده عربی از دو سال قبل دچار برخی مشکلات شده و سطح روابط دوجانبه کاهش یافته است و همین مسائل به فشارهایی برای تمدید نشدن فعالیت مدرسه ایرانیان در شارجه منجر شده است.
وی با بیان اینکه مجتمع آموزشی شارجه، یک هزار و 500 دانش آموز دارد که از این تعداد 500 دانش آموزان افغان هستند، یادآور شد: تاکنون 500 نفر از این دانش آموزان در مدارس دبی ثبت نام شده اند و تا چند روز آینده، ثبت نام 500 دانش آموز دیگر نیز قطعی خواهد شد.
سرپرست معاونت امور بین الملل مدارس خارج از کشور ادامه داد: از آنجا که اغلب دانش آموزان افغان به لحاظ معیشتی در سطح خوبی نیستند و توان مالی برای ثبت نام در مدارس دبی را ندارند درصدد هستیم که مشکل این گروه از دانش آموزان نیز حل شود.
به گفته حسینی، شارجه و دبی به لحاظ جغرافیایی در کنار هم هستند و فاصله زیادی ندارند به همین دلیل دانش آموزان به راحتی می توانند با استفاده از سرویس در این محدوده تردد کنند.
وی یادآور شد: معلمان اعزامی از ایران به شارجه 20 نفر بودند که مدت زمان ماموریت آنها به اتمام رسیده و به ایران بازگشتند و معلمان محلی نیز در مدارس دبی مورد استفاده قرار می گیرند و اکنون به لحاظ نیروی انسانی هیچ گونه مشکلی وجود ندارد بلکه مساله اصلی، فک پلمپ مدرسه ما در شارجه است.
سرپرست معاونت امور بین الملل مدارس خارج از کشور با بیان اینکه اگر رایزنی ها به نتیجه نرسد دانش آموزان مدرسه شارجه در مدارس دبی ادامه تحصیل خواهند داد، گفت: اکنون هفت مدرسه ایرانی در دبی فعالیت دارند که ظرفیت خالی آنها مشخص شده تا دانش آموزان شارجه بتوانند بدون مشکل در این مدارس ثبت نام شوند همچنین برخی مدارس غیردولتی ایرانی نیز داوطلب شده اند تا با کاهش هزینه های خود نسبت به ثبت نام دانش آموزان اقدام کنند.
به گفته حسینی، در مجموع چهار هزار و 200 دانش آموز ایرانی در امارات متحده عربی مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد، یک هزار و 500 نفر در شارجه، 260 نفر در ابوظبی و بقیه در مدارس دبی تحصیل می کنند.
وی با بیان اینکه از دو ماه قبل، پیگیری برای رفع مشکل مدرسه ایرانیان در شارجه آغاز شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است، افزود: اکنون وزارتخانه های امور خارجه و آموزش و پرورش در حال رایزنی با مقامات محلی شارجه هستند و تمامی تلاش بر این است تا با رفع سوء تفاهم ها، این مدرسه مجوزهای لازم را دریافت کرده و به فعالیت خود ادامه دهد. 
درحالیکه برخی منابع، ساخت و سازهای جدید در مجتمع آموزشی ایران در شارجه، را بهانه مقامات دولت امارات برای تمدید نشدن مجوز فعالیت و پلمب این مجموعه آموزشی عنوان کرده بودند، حسینی، این ادعاها را تکذیب کرد و گفت که هیچ ساخت و سازی در مدرسه انجام نشده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانی مقیم امارات     |     شارجه     |     مدرسه     |     امارات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi