کد خبر : ۴۸۴۰۳۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶
ابهام در عکس های منتشر شده پژو ۲۰۰۸ با پلاک ملی!

مقیم/با توجه به طی نشدن بعضی از پروسه های لازم در کنار تعداد اندک تولیدی این خودرو، طبق قانون امکان آغاز تحویل و پلاک شدن خودروهای پیش فروشی، فراهم نمی باشد و مشخص نیست که دو خودروی پژو ۲۰۰۸ در عکس های مذکور به چه صورت پلاک ملی شده اند .


به گزارش مقیم  و به نقل از اکوتیتر، پژو 2008 به عنوان یک خودروی برجامی، 2 ماه پیش از سوی ایران خودرو پیش فروش شد و بنا بود تا اولین سری این خودروها در شهریورماه تحویل خریداران شود.
با توجه به آغاز شهریور ماه و شروع اولین ماه تعهد شده تحویلی ، ایران خودرو تاکنون هیچ آمار شفاف و دقیقی در مورد میزان تولید این خودرو ارایه نداده و همچنین هیچ برنامه دقیقی نیز برای زمان ارسال دعوتنامه های سری اول این خودروها به مشتریان اعلام نگریده است.
با توجه به ثبت نام 16000 از خودروی پژو 2008 برای تحویل در طول 12 ماه از شهریور امسال تا مرداد 97 ،ایران خودرو باید ماهانه حدود 1300 خودرو به خریداران تحویل نماید که با توجه به راه اندازی نشدن خط تولید اصلی این خودرو و مونتاژ فقط تعداد بسیار محدودی از آن تا این زمان و همچنین تعطیلات تابستانی دو هفته ای ایران خودرو مشخص نیست که تحویل اولین سری خودروهای ثبت نامی از چه زمانی آغاز خواهد شد.
اخیرا دو عکس در ابتدای این هفته در کانال تلگرامی سبقت آزاد و عکس دیگر در روز سه شنبه مورخ 14 شهریور در وبسایت ایران جیب منتشر شده است که این خودرو را با پلاک ملی در حال حرکت در خیابان های تهران نشان می دهد.
نکته قابل توجه، عجیب و دارای ابهام این هست که با مشاهده شماره پلاک خودروهای فوق الذکر مشاهده می شود که پلاک این دو خودرو به طرز عجیبی فقط در یک رقم و آنهم نه در رقم یکان(اولین رقم از سمت راست) بلکه در رقم دهگان یعنی دومین رقم از سمت راست تفاوت دارند! 
 اگر دو خودروی مذکور دارای دو پلاک با اعداد پشت سر هم بودند جای تعجب کمتری داشت ولی در مورد این دو خودرو ، مورد و مساله ای بسیار عجیب و پر ابهام می نماید!

عدم ارسال دعوتنامه و تعیین نشدن زمان دقیق تحویل اولین سری پژو2008
اولا:  طبق قانون، پیش زمینه توزیع و تحویل هر خودروی تولیدی،مونتاژی یا وارداتی جدیدی به مشتریان ، پشت سر گذاشتن تست  های جامع آدیت خودرو توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و گرفتن مجوزهای مربوطه می باشد که این مرحله هنوز انجام نگرفته است . 
ثانیا: لازمه شروع تحویل خودرو در اولین ماه ذکر شده به مشتریان، تولید تعدادی بیشتر از میزان برنامه ریزی شده تولید ماهیانه خودرو یعنی بیش از 13000 خودرو میباشد و طبق اخبار واصله از منابع مطلع تاکنون فقط تعداد بسیار محدودی از این خودرو و آنهم  بر روی خط تولید پژو پارس مونتاژ شده است و با این ترتیب مشخص نیست که ارسال دعوتنامه جهت تحویل خودروهای ثبت نامی از چه تاریخی آغاز خواد شد.
در نتیجه با توجه به طی نشدن کلیه پروسه های لازم، طبق قانون امکان آغاز تحویل و پلاک شدن خودروهای پیش فروشی، فراهم نمی باشد و مشخص نیست که دو خودروی پژو 2008 در عکس های مذکور به چه صورت پلاک ملی شده اند .
همچنین لازم به ذکر است که هنوز هیچ دعوتنامه ای برای مشتریان ارسال نگردیده و حتی زمان دقیقی نیز برای ارسال دعوتنامه ها اعلام نشده است و در نتیجه و با توجه به تمام موارد فوق الذکر،عکسهای مزبور نمی تواند مرتبط با شروع تحویل سری اول این خودرو باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ۲۰۰۸     |     پژو     |     شرکت پژو     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi