کد خبر : ۴۸۴۰۰۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶
یک دادگاه استیناف منع سفر خویشاوندان درجه دو را به آمریکا لغو کرد

مقیم/ یک دادگاه استیناف در آمریکا با لغو بخشی از فرمان ضدمهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور، ممنوعیت ورود اقوام درجه دو شهروندان یا افراد مقیم به آمریکا از ۶ کشور مسلمان را لغو کرد.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، سه قاضی دادگاه استیناف بخش نهم آمریکا رای داد که پدربزرگ، مادربزرگ، خاله، عمه، دایی، عمو و برخی دیگر از خویشاوندان درجه افرادی که به طور قانونی مقیم آمریکا هستند، نباید از ورود به این کشور منع شوند.
این رای ضربه ای به فرمان اجرایی ترامپ است که ورود مسافران از کشورهای ایران، سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن را به مدت 90 روز ممنوع می کند. 
قضات این دادگاه استیناف گفتند که دولت توضیح نداده است که چرا باید چنینی فرمانی درباره خویشاوندان نزدیک افراد مقیم یا پناهجویان این 6 کشور اجرا شود. این رای که با موافقت هر سه قاضی صادر شد ظرف پنج روز به اجرا درمی آید.
در همین حال، یک سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا به تارنمای هیل گفت رای دادگاه استیناف را در دیوان عالی آمریکا مطرح خواهد کرد. 
دیوان عالی آمریکا در ماه ژوئن حکم داد که فرمان ترامپ می تواند به صورت محدود به اجرا درآید اما نباید شامل خویشاوندان نزدیک شود.
هاوایی به این حکم اعتراض کرد و یک دادگاه به نفع آن رای داد. دادگاه استیناف نیز این رای را تاکید کرد.
نسخه اولیه فرمان ترامپ که در ماه ژانویه صادر شد اعتراض هایی را برانگیخت. دولت آمریکا برای حذف موانع قانونی، نسخه دیگری را در ماه مارس به اجرا گذاشت. 
دیوان عالی آمریکا در ماه اکتبر بار دیگر درباره فرمان ضدمهاجرتی ترامپ رای خواهد داد. این بار دیوان عالی به این پرسش پاسخ خواهد داد که آیا فرمان ترامپ تبعیض علیه مسلمانان و مغایر قانون اساسی است یا خیر.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : منع سفر     |     استیناف     |     آمریکا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi