کد خبر : ۴۸۳۹۴۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
ایران صاحب فناوری بازیابی و مصرف گازهای مشعل می‌شود

مقیم/ مدیر عامل شرکت صنعت سازه ثمین با اشاره به همکاری این شرکت با شرکت سفره گاز (SOFREGAZ) فرانسه در قرارداد بازیافت و مصرف گازهای مشعل پالایشگاه دوم پارس جنوبی، گفت: فناوری بازیابی و مصرف این گاز‌ها به طور کامل به ایران منتقل می‎شود.

به گزارش مقیم و به نقل از صدا و سیما،کوروش آهنج امروز در مراسم امضای قرارداد پروژه بازیافت و مصرف گازهای مشعل پالایشگاه دوم پارس جنوبی (فازهای ۲ و ۳)، افزود: این شرکت فرانسوی در اوج تحریم‎ها، همکاری خود را با ایران در این طرح آغاز کرد و در سه سال گذشته، این همکاری تداوم داشته است.
آهنج با بیان اینکه بازیابی گازهای مشتعل پالایشگاه دوم پارس جنوبی، هیچ اختلالی در عملکرد پالایشگاه ایجاد نمی‎کند، ادامه داد: با اجرای این طرح روزانه حدود نیم میلیون مترمکعب گازهای مشعل این پالایشگاه جمع‎آوری می‎شود.
آهنج، زمان برگشت سرمایه این پروژه را حدود ۱۸ ماه خواند و گفت: برای اجرای چنین پروژه‎ای در حال مذاکره با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب هستیم و در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات و آغاز همکاری، امیدواریم روزانه حداقل یک میلیون متر مکعب گازهای مشعل این شرکت نیز جمع‎آوری و بازیابی شود.
 
 امضای قراردادبازیافت گاز بین شرکت ملی نفت و شرکت فرانسوی
 
قرارداد بازیافت و مصرف گاز فلر پالایشگاه دوم پارس جنوبی در فازهای دوم و سوم میان شرکت ملی نفت و کنسرسیومی از شرکت فرانسوی سوفره گاز و شرکت ایرانی صنعت سازه ثمین امضا شد.این قرارداد که ارزش تقریبی آن ۴۲ میلیون یورو است برای جلوگیری از هدررفت منابع گازی به میزان ۴۵۰ هزار متر مکعب در روز طراحی شده است.
با اجرای این طرح از انتشار ۵۰۰ هزار تن گاز دی أکسید کربن در سال جلوگیری می‌شود.
 
 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فاز ۱۱ پارس جنوبی     |     منطقه پارس جنوبی     |     پارس جنوبی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi