کد خبر : ۴۸۳۸۹۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶
تأکید سرکنسول ایران در فرانکفورت بر استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج کشور

مقیم/ سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت آلمان در همایش دانشجویی و نخبگان خراسان شمالی که با حضور پروفسور سمیعی برگزار شد، استفاده از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج کشور را تسهیلگر رشد و توسعه کشور و کسب حداکثر منافع ملی خواند.

به گزارش مقیم و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدمهدی شهریاری در بجنورد و در این همایش تصریح کرد: ۲۰ هزار پزشک ایرانی فقط در آلمان داریم که واقعا افتخاری برای ملت ایران محسوب می شود و جایگاه مهمی هم در این کشور را از آن خود کرده اند.
وی با اشاره به توانمندی ایرانیان خارج کشور و سرمایه های مادی و معنوی دراختیار این اقشار تصریح کرد: اگر همه در کشور درباره منافع ملی احساس مسئولیت کنند و گاهی با برخوردهای خاص جناحی، به کسب منافع ملت ایران ضربه نزنند، میلیاردها دلار به کشور گسیل و مشکلات زیرساختی و تأمین سرمایه برطرف می شود.
وی هم چنین از پروفسور سمیعی به عنوان یک چهره شناخته شده بین المللی یاد کرد که مقام های سیاسی و علمی بسیاری از کشورها خواهان دیدار وی هستند و افزود: استفاده مطلوب از ظرفیت این چهره مشهور را که درواقع نمایندگی ایران در مجامع و کشورهای مختلف را عهده دار است، می توان به ایفای بخشی از وظایف سنگین وزارت امور خارجه شبیه دانست.
این دیپلمات و نماینده اسبق خراسان شمالی در مجلس ادامه داد: پروفسور سمیعی با عشق و علاقه بسیار خود، همواره از منافع ملی کشورمان دفاع کرده است و بهره گیری مناسب از ظرفیت وجودی وی می تواند حتی رابطه ما با اتحادیه اروپایی و کشورهای دیگر را متحول کند.
علی قربانی نماینده مردم استان در مجلس دهم نیز در این همایش با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان، طرح تحول نظام سلامت را موجب ایجاد انقلابی در بخش سلامت کشور توصیف کرد و گفت: در خراسان شمالی تا پیش از دولت یازدهم فقط ۷۰۰ تخت بیمارستانی در تمام سالیان گذشته دایر شده بود، اما در ۳ یا ۴ سال اخیر ۵۸۰ تخت به این ظرفیت اضافه شد.
عبدالرضا عزیزی نماینده شیروان و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هم از پروفسور سمیعی به عنوان برند جراحی مغز و اعصاب دنیا و افتخار همه ایرانیان یاد کرد که با روحیه تعصب ایرانی و احساس مسئولیت اجتماعی، به یک الگو برای همگان به ویژه دانشجویان مبدل شده است و از وی خواست، برای تربیت پزشکان متخصص این استان در آلمان سهمیه خاصی در نظر بگیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی هم مهم ترین دعوت خود و شخص استاندار از پروفسور سمیعی برای حضور در بجنورد را تقویت روحیه خودباوری در جوانان این خطه برشمرد و گفت: دانشمندان ایرانی در سراسر جهان پراکنده اند اما شاید در کشور کمتر شناخته شده باشند که یکی از وظایف ما مسئولان، تکریم، عزت بخشیدن و شناساندن آنان به جامعه است.
دکتر گلمکانی با اشاره به رشد علمی کشورمان در سال های اخیر و کسب رتبه برتر منطقه با انتشار ۴۵هزار مقاله مورد ارجاع بین المللی خاطرنشان کرد: مقالات دانشمندان ایرانی ازجمله ۳ مقاله استادان این دانشگاه جزو یک درصد مقالات و دانشمندان برتر جهان قرار گرفته است و انتظار می رود این رشد مثبت هم چنان تداوم و گسترش یابد. وی تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید با اجرای طرح تحول نظام سلامت، توسعه اساسی را در حوزه بهداشت و درمان و علوم پزشکی شاهد هستیم و وجود قریب ۵۰ هزار دانشجو در خراسان شمالی نیز فرصت مغتنمی برای ادامه روند تغییرات مثبت در این حوزه ها فراهم کرده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محمد مهدی شهریاری     |     سرکنسول ایران     |     بجنورد     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi