کد خبر : ۴۸۳۸۲۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶
شهید رجایی خدمات ارزنده ای به کشور ارائه کرده است

مقیم/ نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: شهید رجایی، فرزند استان قزوینف خدمات ارزنده ای به کشور ارائه کرده است.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، داود محمدی روز پنجشنبه در همایش راه رجایی ۲ که با حضور علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سالن اجتماعات شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد اظهار کرد:: شهید رجایی به عنوان الگو در سطح ملی و بین المللی مطرح است و ایشان نماد صبر، شکیبایی، فداکاری، ساده زیستی و سیر و سلوک عارفانه هستند.

 محمدی ضمن تقدیر از خدمات دولت تدبیر و امید گفت: راه اندازی خط راه آهن قزوین- رشت، دو خطه شدن خط راه آهن قزوین- تهران، گسترش سیستم های آبیاری قطره ای در مزارع کشاورزی و فضاهای درمانی استان و دیگر اقدامات عمرانی از جمله خدمات قابل تقدیر دولت است.

باید شیوه‌های مدیریتی شهید رجایی نهادینه و الگوسازی شود

محمدعلی حضرتی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین نیز در این مراسم گفت: باید شیوه های مدیریتی شهید رجایی نهادینه و الگوسازی شود.

وی افزود: شهیدرجایی تغییرات اساسی در دولت ایجاد کردند و نحوه مدیریتی ایشان باید تبیین و تبلیغ شود.

حضرتی با اشاره به اینکه به گفته سفیر ژاپن واحدی در دانشگاه توکیو به شیوه های مدیریتی شهید رجایی اختصاص یافته است، عنوان کرد: ساده زیستی از دیگر ویژگی های مثبت ایشان بود که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین تصریح کرد: شهید رجایی، معلم ریاضی و شاعر بودند و با تعلق خاطر خود به شخر قزوین خدمات ارزنده ای به کشور و قزوین ارائه کردند.

حضرتی با اشاره به راه اندازی مجدد بنیاد فرهنگی شهید رجایی گفت: در سال ۱۳۷۷ با همت جناب آقای نکویه زهرایی،   استاندار وقت قزوین این بنیاد راه اندازی شد و ۵ کنگره در آن زمان برگزار و کتاب هایی حاصل برگزاری این فعالیت ها منتشر شد.

وی افزود: فعالیت های بنیاد با حمایت های شهید امامی، استاندار فقید قزوین ادامه یافت اما پس از شهادت ایشان متوقف شد و اکنون با حمایت استاندار قزوین فعالیت های این بنیاد از سر گرفته می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : شهید رجایی     |     داوود محمدی     |     قزوین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi