کد خبر : ۴۸۳۸۲۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶
شهید رجایی الگوی اخلاق اسلامی، تواضع و ساده زیستی است

مقیم/ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: شهید رجایی؛ الگوی اخلاق اسلامی، نماد تواضع و اخلاص و ساده زیستی است.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، همزمان با سالروز شهادت رئیس‌جمهور شهید محمدعلی رجایی و شهید باهنر دومین همایش «راه رجایی ۲» با حضور علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، استاندار قزوین، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و اقشار مختلف مردم در سالن اجتماعات شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد.

علی اکبر صالحی در این مراسم اظهار کرد: در انقلاب اسلامی بستری فراهم شده تادر مسیر اخلاق نبوی و جوانمردی حسینی گام برداریم.

وی افزود: اگر تاریخ انقلاب را ورق بزنیم نمادهایی از اخلاق و انسانیت مانند شهید رجایی و باهنر را می بینیم که در مسیر معنویت گام بر می دارند.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور بیان کرد: رجایی انسانی خدا ترس،خدا دوست، متواضع. عالم و انقلابی بود، رجایی از همان روز عمل به مقصد رسیده بود چون راه خدمت به بندگان و رسیدن به معبود را انتخاب کرده بود.

وی تصریح کرد: سراسر وجود شهید رجابی خدمت به مردم بود و خود را مورد ارزیابی قرار داده بود و همواره خود را رصد می کرد که ما هم باید بباموزیم تا زندگی برای ما شیرین شود.

صالحی گفت: انسانها همواره در معرض فتنه و آزمایش هستند اگر بتوانیم مانند شهید رجایی قبل از محاسبه دیگران خود را رصد و ارزیابی کنیم به حیات طیبه می رسیم که آرامش درونی است و شاید الزاما رفاه و مادیات نباشد و رجایی ارامش خاطر داشت.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه شهید رجایی با رفتارش دیگران را به اخلاق اسلامی دعوت می کرد ادامه داد: در زندگی باید دنبال خلوص نیت، رضایت الهی و خدمت به مردم باشیم.

وی افزود: دشمنان با ترور شخصیت هایی چون رجایی و باهنر کاری کردند تا مسئولان مجبور شوند کمی از ساده زیستی فاصله بگیرند.

صالحی اظهار کرد: شهید رجایی می گفت ضعف مرا به حساب اسلام و مکتب و انقلاب ربط ندهید و همواره به من یادآوری کنید که قزوینی هستم و دست فروش بودم تا خود را گم نکنم.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور بیان کرد: ما شهید رجایی را نمی خواهیم اسطوره بنامیم بلکه شهید را الگو و اسوه می دانیم.

وی تصریح کرد: امروز با همه فشارهای سیاسی در طول 38 سال ما بزرگترین ملت و افتخارآفرین ترین ملت اسلامی هستیم.

صالحی گفت: امروز ایران اسلامی با حضور در قلب ها در سوریه. عراق یمن و لبنان حضور دارد اما دیگران با میلیاردها دلار  با جنگ و خشونت وارد کشور ها شده اند.

معاون رئیس جمهور  یادآورشد: دشمنان بدانند هر چقدر تلاش کنند جلوی حق را بگیرند اما حق خود را نمایان می کند و سرکوب شدنی نیست.

وی افزود: اگر میلیاردها دلار هزینه می کردیم نمی توانستیم چهره واقعی وهابیت را نشان دهیم اما داعش با این جنایات وهابیت را لو داد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : همایش رجایی     |     علی اکبر صالحی     |     قزوین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi