کد خبر : ۴۸۳۷۲۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
درخواست جلوگیری از فسخ قرارداد شرکت‌های طرف قرارداد با برق منطقه‌ای خوزستان

مقیم/ رئیس هیأت مدیره سنديكاي برق ايران طی نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور درخواست جلوگیری از فسخ قرارداد و ضبط ضمانت‌نامه شرکت‌های طرف قرارداد با برق منطقه‌ای خوزستان کرد.

به گزارش مقیم به نقل از پیشامد، علی بخشی  رئیس هیأت مدیره سنديكاي برق ايران طی نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور درخواست جلوگیری از فسخ قرارداد و ضبط ضمانت‌نامه شرکت‌های طرف قرارداد با برق منطقه‌ای خوزستان کرد. متن نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر جهانگیری 
مقام عالی محترم معاونت اول ریاست جمهوری اسلامی ایران

موضوع : درخواست جلوگیری از فسخ قرارداد و ضبط ضمانت‌نامه شرکت‌های طرف قرارداد با برق منطقه‌ای خوزستان 

با سلام و احترام؛
همانگونه كه مستحضر مي باشيد بر اساس تغییر شاخص های اقتصاد کلان کشور نظیر نرخ تورم، نرخ ارز و نرخ بهره بانکی که با تحریم های اقتصادی بی سابقه همراه گردید تعداد زیادی از قراردادها مربوط به سال ۱۳۸۸ تا مرداد ۱۳۹۱ در سراسر کشور و وزارتخانه های گوناگون متوقف گردید.
بسیاری از دستگاه های اجرائی در وزارتخانه های مرتبط موارد را حل و فصل نمودند اما قراردادهاي مربوط به شركت هاي تابعه وزارت نیرو لاینحل مانده که قسمت اعظم آن در شرکت برق منطقه ای خوزستان است.(گزارش و آمار قراردادهاي متوقف مربوط به برق منطقه اي خوزستان به پيوست مي باشد)
 با توجه به اهمیت موضوع، سندیکای صنعت برق به عنوان نماینده بخش خصوصی با کسب دستور مستقیم از سوی جناب آقای مهندس چیت‌چیان و ایجاد کارگروه مشترک با نمایندگان وزارت نیرو و شرکت توانیر، تلاش نمود نسبت به بررسی و حل مشکل قراردادهای متوقف اقدام نماید. لیکن تشکیل جلسات مستمر و مکرر کارگروه برای رسیدگی و حل مشکل قراردادهای متوقف، عملاً پیشرفت چندانی نداشته و علیرغم هماهنگی‌های صورت پذیرفته و قول مساعد معاون محترم امور برق و انرژی و مدیرعامل شرکت توانیر مبني بر عدم ضبط ضمانت نامه ها قبل از بررسي قراردادها در كارگروه مذكور، اخیراً شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بدون هماهنگی و اطلاع قبلی، با فسخ قراردادها و ضبط ضمانت‌های شرکت‌های طرف قرارداد، مشکلات عدیده‌ای را برای ادامه حیات فعالان این صنعت (که به علت چالش ای موجود در صنعت برق در شرایط بحران به سر می‌برند) پدید آورده است. 
لذا از آن مقام‌عالی محترم تقاضا می‌گردد دستور فرمائید برای جلوگیری از بروز بحران در شرکت‌های سازنده و پیمانکار صنعت برق و نابودی سرمایه‌های مولد کشور، از ضبط ضمانت‌نامه‌های قراردادهای متوقف خودداری گردد.
شايان ذكر است مشکلات فوق الذكر در تمامي شرکت‌های تابعه وزارت نیرو وجود دارد لیکن عمدتا در شرکت برق منطقه ای خوزستان لاینحل و سنواتی باقیمانده است. 
پیشاپیش از توجهی که می فرمایید سپاسگزاری می‌گردد. 

علی بخشی 
رئیس هیأت مدیره
سنديكاي برق ايران

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : برق     |     اسحاق جهانگیری     |     خوزستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi