کد خبر : ۴۸۳۷۰۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
۶۰ هزار زائر ایرانی به سرزمین وحی اعزام شدند

مقیم/ شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی اعلام کرد: تاکنون بیش از ۶۰ هزار زائر ایرانی از فرودگاه های کشور ( ۸ تا ۲۷ مرداد) توسط هواپیمایی ایران ایر و سعودی به سرزمین وحی اعزام شدند.

به گزارش مقیم از روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ، این تعداد زائر ایرانی با 228 پرواز به عربستان سعودی عزیمت کرده اند و در روزهای هجدهم، نوزدهم و بیستم، 11 هزار و 699 زائر ایرانی به مدینه منوره و مکه مکرمه عزیمت کرده اند.
عملیات اعزام زائران در روزهای هجدهم، نوزدهم و بیستم با انجام 44 پرواز و اعزام 11 هزار و 699 زائر از فرودگاه‌های امام خمینی(ره)، مشهد، اصفهان، شیراز، ساری، گرگان، ارومیه، اهواز و یزد به مقصد جده و مدینه منوره انجام شده است.
34 مورد از اعزام‌ها در این سه روز به مقصد جده و 10 پرواز به سمت مدینه منوره بودند که 11 پرواز توسط شرکت هواپیمایی سعودی و 33 پرواز هم توسط ایران‌ایر انجام شد.
در روز هجدهم اعزام‌ها، چهارده پرواز انجام شد که 12 مورد آن به مقصد جده و 2 پرواز هم به سمت مدینه منوره صورت گرفت و سهم شرکت سعودی چهار پرواز به سمت جده و شرکت ایران‌ایر 10 پرواز به جده و مدینه منوره بود.
روز نوزدهم اعزام‌ها نیز 14 پرواز انجام شد که 4 مورد آن توسط شرکت سعودی و سایر پروازها توسط ایران‌ایر و روز بیستم اعزام ها 16 پرواز داشت که 6 مورد از اعزام‌های این روز به مقصد مدینه منوره و سایر پروازها به مقصد جده بوده است.
به گزارش ایرنا، امسال بیش از 86 هزار زائر ایرانی برای انجام حج تمتع عازم سرزمین وحی می شوند که تاکنون بیش از 60 هزار نفر آنان به عربستان سعودی عزیمت کرده اند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : زائر     |     زائر ایرانی     |     زائران حج تمتع     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi