کد خبر : ۴۸۳۶۷۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶
سازمان ملل از نقایص نظام قضایی آمریکا و بازداشت مهاجران انتقاد کرد

مقیم/ گروهی از کارشناسان سازمان ملل نسبت به بازداشت گسترده مهاجران و پناه جویان و «مشکل سیستماتیک» در نظام قضایی آمریکا هشدار دادند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، «گروه کاری سازمان ملل درخصوص بازداشت های خودسرانه» نسبت به افزایش بازداشت ها در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و سرکوب مهاجران غیرقانونی و اخراج مهاجران سابقه دار ابراز نگرانی کرد.
در گزارش این کارشناسان آمده است: این گروه کاری معتقد است بازداشت قهری مهاجران، به ویژه پناه جویان، مغایر حقوق بشر بین الملل و استانداردهای حقوقی پناه جویان است.
این گزارش بر مبنای بازدید از بازداشتگاه های آمریکا تدوین شده است. به نوشته مولفان این گزارش، مهاجران «در شرایطی تنبیهی قرار گرفته اند که اغلب با وضعیت افرادی که در چارچوب نظام قضایی کیفری محکوم به جزا شده اند، قابل تمایز نیست.»
این گزارش همچنین مشکلات مهاجران بازداشتی در دسترسی به وکیل، حبس های بدون توجیه طولانی – مخصوصا کودکان – و جدا نگه داشتن آنان از خانواده هایشان را مورد توجه قرار داده است. 
این کارشناسان اعلام کردند: مشکلات سیستماتیک در نظام قضایی کیفری باعث شده است تا افراد در حوزه های متعدد به طور قهری از آزادی محروم شوند.
این گزارش موارد مختلفی از تبعیض های اقتصادی و نژادی، محکومیت های نامناسب و برخورد با کودکان همچون افراد بزرگسال را نیز فهرست کرده است. 
گروه کاری سازمان ملل درخصوص بازداشت های خودسرانه ادامه فعالیت زندان نظامی گوانتانامو را هم محکوم کرد و از واشنگتن خواست آن را تعطیل کند.
باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا وعده داده بود این زندان را تعطیل کند اما ترامپ نشان داده که وی سعی دارد به استفاده از آن استفاده ادامه دهد. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قوانین مهاجرتی     |     قوانین     |     آمریکا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi