کد خبر : ۴۸۱۳۶۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶
شرایط را برای جذب سرمایه گذاری ایرانیان خارج کشور فراهم کنیم

مقیم/ نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی، جذب سرمایه ایرانیان خارج کشور را یکی از راه های تاثیرگذار در برون رفت از رکود اقتصادی کشور دانست و گفت: بسیاری از ایرانیان خارج کشور از ظرفیت های خوبی برای تعامل بیشتر برخوردار هستند چرا که صاحب سرمایه، ایده و فکر بوده و علاقه به حضور در کشور هستند.

محمد حسینی، عضو فراکسیون ایرانیان خارج از کشور با اعلام مطلب فوق در گفتگو با مقیم در توضیح فعالیت های فراکسیون ایرانیان خارج از کشور، خاطرنشان کرد: این فراکسیون  با حضور تعدادی از نمایندگان با روندی که از گذشته مرسوم بوده بعد از انتخاب هییت رییسه شروع به کارکرد.

وی ادامه داد: بعد تشکیل فراکسیون و انجام کارهای ابتدایی جلسه ایی با وزارت امور خارجه برگزار شد و در آن جلسه قرار شد وزارت امور خارجه یکسری اطلاعات و هماهنگی ها را با فراکسیون انجام دهد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه حجم جلسات این فراکسیون با شروع بررسی برنامه ششم و پیک کاری نمایندگان کاهش یافت، افزود: سال 96 این موضوع را در هیئت رییسه مجلس مطرح کردیم تا  جلسات با رویکردها و هدف گذاری های مورد انتظار برگزار شود.

حسینی با بیان اینکه در برنامه ششم میزان حجم جذب سرمایه خارجی ایرانیان خارج کشور مورد توجه قرار گرفته است، گفت: بسیاری از ایرانیان خارج کشور  از ظرفیتهای خوبی برای تعامل بیشتر برخوردار هستند چرا که  صاحب سرمایه، ایده و فکر بوده و علاقه به حضور در کشور هستند.

نماینده مردم تفرش و آشتیان یکی از ابزارهای تاثیرگذار برای تحقق این هدف را همکاری و تعامل بیشتر با وزارت امور خارجه دانست و افزود: البته وزارت امور خارجه در سفرهای دولت و رییس جمهور به استانها با سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج که متولد همان استان بودند جلسات و نشست های سرمایه گذاری برگزار کرده  که در استان مرکزی هم چنین جلساتی برگزار شده است.

 

وی گفت: شورای عالی امور ایرانیان در دولت گذشته ایجاد شد و ردیف اعتباری هم داشت که متاسفانه در لایحه بودجه یا کسر می شد یا ابلاغ نمی شد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در دولت یازدهم تصمیم بر این شد این هدف گذاری و ارتباط با ایرانیان خارج از کشور جزء وظایف و سیاست وزارت امور خارجه باشد، توضیح داد: این وزارتخانه باید متولی ایرانیان خارج از کشور باشد و به دلیل خدمات کنسولی که متولی آن وزارت امورخارجه است، در همه دنیا وزارت امور خارجه را به رسمیت می شناسند. بنابراین سعی شد تمامی امور ایرانیان از طریق اداره کل ایرانیان و با محوریت این اداره کل پیگیری شود.

این عضو فراکسیون ایرانیان خارج از کشور با اشاره به نقش فراکسیون به عنوان حمایت کننده و تکمیل کننده با توجه به شرایط امروز کشور اضافه کرد: ضروری است اعتماد لازم را به ایرانیان خارج از کشور بدهیم تا باور کنند از حمایت خوبی در دولت و مجلس برخوردار هستند و با توجه به روند ارتباطی کشورها که در دنیا با ایران برقرار می کنند و اعتمادی که ایجاد شده می توانند به کشور تردد کنند و در کشور خودشان از شرایط امن تری در بحث سرمایه گذاری برخوردار باشند.

حسینی ادامه داد: از سوی دیگر، با اتفاقاتی که با روی کار آمدن ترامپ ایجاد شده و اتفاقاتی که در منطقه رخ داده ودستور مهاجرتی ظالمانه که صادر شده باید این اطمینان داده شود که از ایرانیان حمایت می کنیم و با ارتباطات و قوانین بین المللی موجود این احساس ایجاد شود که در خود کشور افرادی هستند که ازحقوق آنها دفاع می کنند و از حضورشان در کشور استقبال می شود.

وی با تاکید بر اینکه اعتقاد ما این است که فراکسیون ایرانیان بتواند به رسالت خود عمل کند، خاطرنشان کرد: این فراکسیون باید فعالیتهای خود را شروع کند و ارتباطات را با دیگر دستگاه ها بگیرد و کمک به جذب سرمایه ایرانیان مقیم خارج کند چرا که اگر ما اقدام نکنیم فرصت ها را از دست می دهیم و از شرایط سیاسی دنیا عقب خواهیم ماند.

حسینی اضافه کرد: برنامه ای که فراکسیون و دولت باید از آن استفاده کند، هدف گذاری برای جذب سرمایه گذاری خارجی در برنامه ششم است که باید سریعتر با فضا سازی و ایجاد بازار ها و ظرفیتهای جدید برای توسعه اقتصادی کشور توسط ایرانیان مقیم خارج  انجام شود  چرا که اگر ما این کار را نکنیم رقیب ما این کار را می کند.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان خارج کشور     |     فراکسیون     |     حسینی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi