کد خبر : ۴۸۱۲۷۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
ضرورت ارجحیت توسعه روابط با کشورهای دارای جامعه بزرگ ایرانی مقیم

مقیم/ نایب رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور با بیان اینکه توسعه روابط با کشورهایی که حجم قابل توجهی از ایرانیان در آنجا ساکن هستند باید در اولویت قرار گیرد، گفت: بطور کلی توسعه روابط با دیگر کشورها که در حوزه سیاست خارجی، توسعه روابط با آنها مد نظر است با رعایت شرایط کلی و محورهایی که برای سیاست خارجی داریم مانند عزت و حکمت مصلحت می تواند مطلوب باشد.

دکتر علی اکبر کریمی در اعلام مطلب فوق در گفتگو با مقیم، افزود: در همین راستا توسعه روابط با کشورهایی که جمعیت بیشتری از ایرانیان در آنها مقیم هستند می تواند ارجحیت داشته باشد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال، کشور کانادا با توجه به حجم قابل توجه ایرانیان مقیم در آنجا و اینکه ایرانیان مقیم کانادا دارای جایگاه مطرح علمی اقتصادی دانشگاهی هستند، باید مورد توجه قرار گیرد.

 نائب رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور با تاکید بر اینکه ایرانیان مقیم کانادا جز قشرموثر جامعه هستند، توضیح داد:  در حال حاضر پزشکان مطرحی در کشور مذکورداریم  که مشغول فعالیت هستند. از سوی دیگر، جامعه مهندسین کانادا دارای چند هزار عضو است و جز قدیمی ترین تشکلهایی است که چند دهه سابقه دارد، به همین دلیل این کشور ظرفیتهای مناسبی برای توسعه روابط  دارد.

طبق رسالت قانونی که بر عهده وزارت خارجه جهت حفظ  رابطه کنسولی با اتباع ایرانی در خارج از کشور هست باید جهت برقراری روابط با دیگر کشورها با توجه  بر عزم و علاقه طرفین گام بردارد. تا رابطه با دیگر کشورها را ارتقا یا موانع بوجود امده را رفع کند.

البته مشکلی که در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری برای اخذ رای ایرانیان بوجود آمد واقعه خوبی نبود که باعث تاسف شد و عده ای از هموطنان از رای دادن محروم شدند امیدواریم با تلاش مشکلات رفع گردد و شاهد توسعه روابط با کانادا شویم و همینطور ایجاد زمینه لازم برای  حفظ، تقویت و ارتقا  حقوق کنسولی اتباع ایرانی شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : روابط     |     کانادا     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi