کد خبر : ۴۸۱۲۷۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
امیدواریم با استقرار دولت دوازدهم مصوبه جذب ایرانیان مقیم آمریکا عملیاتی گردد

مقیم/ رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور با تاکید بر اینکه اختصاص ۲ هزار میلیارد ریال برای جذب نیروهای انسانی مقیم آمریکا می تواند در کشور تحول چشمگیری ایجاد کند، گفت: متاسفانه تاکنون نشانه ای از عملکرد در اینباره مشاهده نشده و از سوی دیگر برنامه ششم توسعه نیز متوقف شده است.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی گام بلندی در این باره برداشته است ، در گفتگو با مقیم گفت: برنامه ششم توسعه فعلا متوقف شده است اما از آن سو، با ابلاغ برنامه قطعا بسیاری از مفاد برنامه اجرایی خواهد شد.

وی با انتقاد از اینکه از قرار معلوم و بر اساس شنیده ها برخی اعضای کابینه اعتقاد چندانی به برنامه ششم ندارند ، توضیح داد: مواردی مطرح بود که قانون نقص دارد اما متقابلا مجلس نقص قانون را برطرف کرد . به همین دلیل نباید در مقابل قانون ایستاد.

حجت الاسلام سلیمی خاطرنشان کرد: این موضوع بسیار مهم است و مجلس حتما پیگیری کند .

وی با اشاره به اینکه موضوع اختصاص ۲ هزار میلیارد ریال برای جذب نیروهای انسانی مقیم آمریکا در کشور تحول ایجاد می کند، توضیح داد:  خیلی ها به این مصوبه  امیدوار هستند و این امیدواری وجود دارد که انشاءلله که با استقرار دولت دوازدهم شاهد اجرای این مصوبه باشیم.

گفتنی است  بر اساس مصوبه  مذکور دولت مکلف است جهت جذب نیروهای انسانی و سرمایه های ایرانی مقیم آمریکا در سال 1396 مبلغ 2 هزار میلیارد ریال در اختیار وزارت امور خارجه از محل منابع جدول شماره 18 این قانون قرار دهد تا با همکاری وزارت های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امور اقتصاد و دارایی اقدامات لازم را انجام دهد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     آمریکا     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi