کد خبر : ۴۸۱۱۴۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
جزئیات نشست ظریف و معاونینش با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

مقیم/ معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور با بیان اینکه روز گذشته وزیر امور خارجه میزبان رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بود، افزود: این جلسه در ادامه دیدارها و گفت‌وگوهای متناوب بین وزارت امور خارجه و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برگزار شد .

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، حسن قشقاوی تصریح کرد: این جلسه حدود 3 ساعت طول کشید و طبق معمول این جلسات و به رسم مهمان نوازی، در ابتدا مهمانان به بیان دیدگاه ها و یا پرسش‌های احتمالی خود در خصوص مسائل مهم سیاست خارجی کشور پرداختند.

وی با بیان اینکه به خاطر اهمیت مسائل منطقه بیشتر موضوعات مطرح شده در این جلسه در مورد تحولات اخیر در منطقه بود، خاطر نشان کرد: تحولاتی که در روابط تعدادی از کشورهای همسایه صورت گرفته است ، روابط ایران با این کشورها،مسائل سوریه و عراق، موضوع آب و حل و فصل مسائل مربوط به آب با کشورهای همسایه، حضور فعال ایران در مجامع بین المللی از جمله سفر قریب الوقوع وزیر امور خارجه به نیویورک و همچنین مباحثی که این روزها در خصوص ساختار وزارت خارجه در رسانه‌ها مطرح است از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه اعضای کمیسیون امنیت ملی سوالات و همچنین تحلیل‌های خود را در ارتباط با آنها مطرح کردند.

قشقاوی ادامه داد: در همین چارچوب وزیر امور خارجه و اعضای شورای معاونین این وزارتخانه که در این جلسه حضور داشتند به تناسب پاسخگوی سوالات مطرح شده از سوی نمایندگان بودند.

این مقام مسئول در وزارت خارجه جلسه دیروز را جلسه‌ای صمیمانه و موفق عنوان کرد و گفت: در این جلسه مشترک تبادل نظرهای صریح و دوستانه ای فی ما بین صورت گرفت و مواردی که نیاز به اقدام بود،‌ وزیر امور خارجه دستورات لازم را در ارتباط با آن صادر کردند.

قشقاوی با تاکید بر اینکه برگزاری این گونه جلسات به نفع کشور است و حاکم بودن فضای دوستی بین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و وزارت خارجه می تواند برای کشور کارگشا باشد،‌ تصریح کرد: در این جلسه همچنین آقای ظریف در مورد اخباری که گاهی اوقات به صورت ناقص در عالم مجازی و حقیقی مطرح می شود توضیحاتی ارائه دادند که این توضیحات مورد استقبال نمایندگان قرار گرفت .

این مقام مسئول در وزارت خارجه همچنین اعلام کرد: جلسه بعدی مشترک بین وزارت  امور خارجه و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به میزبانی این کمیسیون برگزار خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دکتر حسن قشقاوی     |     کمیسیون امنیت مجلس     |     کمیسیون امنیت     |     ظریف     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi