کد خبر : ۴۸۱۱۴۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶
دیدار مسئولان دانشگاه خوارزمی با استادان ایرانی مقیم خارج

مقیم/ رئیس دانشگاه خوارزمی با استادان کشورهای آلمان، انگلیس، استرالیا و ژاپن در خصوص توسعه‌ی همکاری‌های علمی پژوهشی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، دکتر محمدعلی سبحان‌اللهی در این نشست که شامگاه گذشته (۲۵ تیر) برگزار شد، ضمن معرفی اجمالی دانشگاه گفت: در بخش امور بین‌الملل، انتخاب دانشگاه خوارزمی به عنوان هماهنگ‌کننده‌ فعالیت‌های علمی کشور اتریش، و راه‌اندازی مرکز مطالعات اروپا از جمله فعالیت‌های قابل ملاحظه‌ی این بخش است.

وی افزود در بخش سلول‌های بنیادی، دانشکده‌ی علوم زیستی از نظر هیأت علمی و رشته‌ها دارای توانمندی خوبی است و اخیراً تفاهم‌نامه‌ای بین وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا؛ و تاسیس شهر سلول‌های بنیادی در سایت کرج دانشگاه تصویب شده که در حال گرفتن مجوزهای لازم از وزارت علوم هستیم.

سبحان‌اللهی خاطر نشان کرد: امضای قرارداد راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهنده‌ تخصصی مهندسی بافت با یک شرکت خصوصی نیز فعالیت دیگری است که مرحله‌ نهایی آن در دفتر حقوقی دانشگاه در حال انجام است.

رییس دانشگاه خوارزمی در پایان با استقبال از سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج کشور، آمادگی دانشگاه را برای همکاری با آنان اعلام کرد.

دکتر کریم نیرنیا رئیس آکادمی بین‌المللی سلولهای بنیادی آلمان نیز در این نشست با اشاره به همکاری ۳۰ موسسه‌ی تحقیقاتی از کشورهای آمریکا، اروپا، هند و .. با  این آکادمی، گفت: این موسسه با هدف انجام تحقیقات و آموزش در سطح بین‌المللی تاسیس شده و استفاده از امکانات و موقعیت‌های یک کشور براساس نیاز کشور دیگر در زمینه‌های مختلف ضروری است.
وی افزود: برای مثال در کشورهای اروپایی و امریکایی، هزینه‌ی انجام آزمایش بر روی حیوانات بسیار سنگین است و انجام این آزمایش‌ها در کشورهای دیگر آسیایی هزینه‌ی کمتری دارد.
نیرنیا ادامه داد: استفاده از بودجه‌ی پروژه‌های راکد در کشورهای دیگر، جستجوی سرویس‌های بین‌المللی در هر کشور، به جهت اجرای پروژه های بین‌المللی است.

در ادامه این جلسه، دکتر محمد نبیونی رئیس شهر سلولی نیز با ارائه‌ی گزارش مبسوطی از رشته‌ها و توانمندی اعضای هیات علمی گروه زیست‌شناسی و دانشکده‌ی علوم زیستی دانشگاه خوارزمی، آمادگی همکاری دانشگاه را در سطوح مختلف از قبیل برگزاری کارگاه‌ها، دوره‌های مشترک با استادان ایرانی که در دانشگاه‌های کشورهای دیگر مشغول به فعالیت علمی هستند و همچنین آمادگی شهر سلولی دانشگاه را برای همکاری با اعضای هیات علمی ایرانی مقیم خارج اعلام نمود.

دکتر غلامرضا کریمی مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی، نیز گزارشی در خصوص بین المللی شدن دانشگاه و همکاری دانشگاه با دانشگاه‌های آلمان ارائه کرد و آمادگی دانشگاه را برای استفاده از توان علمی استادان مقیم خارج به صورت فعالیت علمی چندماهه اعلام نمود.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه خوارزمی، در پایان استادان ایرانی مقیم خارج ازکشور،گزارشی در خصوص فعالیت‌های علمی خود در دانشگاه‌های خارجی به هیأت ایرانی ارائه نمودند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اساتید مقیم     |     دانشگاه خوارزمی     |     اساتید ایرانی مقیم خارج از کشور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi