کد خبر : ۴۸۱۱۳۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
خدمات درمانگاهی سلول‌های بنیادی، به بیمارستان سلول‌درمانی تبدیل می‌شود

مقیم/ رییس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه در حوزه پزشکی به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم افزود: در زمینه سلول‌های بنیادی، جهاد دانشگاهی ضمن به‌روز بودن و حرکت همگام با علم روز دنیا و کاربردی‌شدن پژوهش‌ها، خدمات درمانگاهی این علوم، به بیمارستان سلول درمانی تبدیل می‌شود.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، دکتر حمیدرضا طیبی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح دفتر جهاد دانشگاهی در بوشهر، اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های خوبی در زمینه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، دریا، شیلات و همچنین مسائل فرهنگی و علوم انسانی و اجتماعی است و افتتاح دفتر جهاد دانشگاهی نقش مهمی در ایجاد فناوری‌های گوناگون و  اجرای پژوهش‌های مختلف در این استان دارد.

وی با بیان اینکه تامین قطعات طرح‌های مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از برنامه‌های جهاد دانشگاهی است، گفت: تامین قطعات مورد نیاز و ارائه آموزش‌های تخصصی با استفاده از توانمندی‌های جهاد دانشگاهی از سیاست‌های این نهاد علمی و پژوهشی است.

رئیس جهاد دانشگاهی از طراحی و ساخت دکل‌های حفاری توسط جهاد دانشگاهی خبرداد و خاطرنشان کرد: در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، طراحی و ساخت دکل‌های حفاری انجام شده و تولید قطعات انواع مواد شیمیایی مورد نیاز صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و قطعات برقی و الکترونیکی در دستور کار جهاد دانشگاهی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه پژوهش‌ها در جهاد دانشگاهی کاربردی شده تاکید کرد: اساساً جهاد دانشگاهی فرهنگ‌سازی استفاده از توان کشور در حوزه‌های مختلف و فناورانه را در دستور کار دارد و  با ارائه آموزش‌های تخصصی، پژوهش‌ها را در حوزه‌های مختلف کاربردی می‌کند.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به پیشرفت در حوزه کشاورزی افزود: پژوهشکده گیاهان دارویی در کشور ایجاد شده که ضمن اصلاح نژاد، در بومی سازی، کشت، تولید گیاهان و فرآورده‌های بهداشتی فعالیت دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مرکز سلول درمانی     |     سلول درمانی     |     حمیدرضا طیبی     |     سلول بنیادی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi