کد خبر : ۴۸۱۱۳۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
سیاستمدار سرشناس لبنانی: اسرائیل پس از شکست در جنگ ۲۰۰۶ در ایجاد گروه های تکفیری نقش آفرینی کرد

مقیم/ سلیمان فرنجیه رئیس حزب مسیحی «جریان المرده» لبنان با بیان اینکه گروه های تکفیری روی دیگر اسرائیل هستند گفت: اسرائیل پس از شکست در جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ (جنگ سی و سه روزه) در ایجاد گروه های تکفیری سهم داشت.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، وی در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «المنار» که یکشنبه شب پخش شد افزود: برنامه ریزی برای ضربه زدن به محور مقاومت در راستای منافع دشمن اسرائیلی است. 
فرنجیه که جزو کاندیداهای ریاست جمهوری اخیر بود، حضور مقاومت در سوریه را امری طبیعی دانست و گفت: سقوط سوریه ضربه فلج کننده ای به محور مقامت خواهد زد.
وی حمله به «بشار الاسد» رئیس جمهوری سوریه را حمله به گزینه سیاسی برای سوریه دانست.
این سیاستمدار مسیحی درباره نسبت خود با مقاومت گفت: من در میانه نایستاده ام بلکه بخشی از محور مقاومت هستم. روابطم با مقاومت، استراتژیک است و با رهبران آن همیشه در ارتباط و هماهنگ هستم.
وی درباره سیدحسن نصرالله گفت: ما به خرد او اعتماد داریم. او مرد بسیار بزرگی است و این سخن او که من بخشی از مقاومت هستم مدالی بر سینه ام است. کسی که خونش را در راه وطن تقدیم می کند اعتقادش را بر اساس منافع تغییر نمی دهد. بنابراین ما بدون شرط در کنار مقاومت در هر جا که باشد هستیم.
فرنجیه تاکید کرد که قدرت مقاومت شکست ناپذیر است و هر تجاوز اسرائیل به لبنان ماجراجویی است چرا که مقاومت قدرت بازدارندگی خود در برابر اسرائیل را نشان خواهد داد. 
وی موازنه وحشت بین لبنان و اسرائیل را ناشی از قدرت مقاومت دانست و گفت: اگر مقاومت نبوید اسرائیل روزانه سرزمین ما را تصرف می کرد.
رئیس حزب جریان المرده بر ضرورت آغاز فرایند حل پرونده پناهجویان سوری در لبنان بر اساس حس مسئولیت و به دور از بهره برداری تاکید کرد و گفت: در سوریه مناطق امن زیادی وجود دارد که آوارگان سوری می توانند به آنجا برگردند. 
حدود یک و نیم میلیون پناهجوی سوری در لبنان حضور دارند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سلیمان فرنجیه     |     لبنان     |     اسرائیل     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi