کد خبر : ۴۸۱۱۲۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
محسنی اژه ای:بانک مرکزی اهتمام ویژه برای رفع مشکل موسسات بانکی را دارد

مقیم/ سخنگوی دستگاه قضا گفت:بانک مرکزی و مسئولان اجرایی کشور و بخش نظارت اهتمام ویژه و تلاش وافری دارند برای اینکه مشکلات موسسات و شرکت های تعاونی اعتبار را رفع کرده و آنها را ساماندهی کنند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه در صد و چهاردهمین نشست خبری افزود: مسئولان بانک مرکزی تلاش وافری در ساماندهی شرکت های تعاونی اعتباری دارند و می خواهند موسسات بی مجوز را مجوز دار و برای انحلال برخی موسسات اقدام کنند که این کار بسیار خوبی است.
وی افزود: تلاش بانک مرکزی برای احقاق حقوق مردم خوب است و قوه قضاییه هم به او کمک می کند و از بانک مرکزی می خواهم در تسریع حقوق مردم قدم بردارند.
معاون اول قوه قضاییه با اشاره به انتشار برخی اخبار نادرست، گفت: روز گذشته با فرد دیگری مصاحبه شده و در زیرنویس صدا و سیما اسم من آمد که من گفتم حرفی راجع به موسسه کاسپین نزدم؛ صدا و سیما آن را اصلاح کرد اما امروز روزنامه ها این خبر را به نقل از من کار کردند.
وی افزود: در خبر دیگری کشفیات حاصل از کارچاق کن ها را ١٥ هزار میلیارد تومان آمده که این نادرست است.
وی عدد صحیح آن را ١٥ میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: تعداد شکایت ها علیه قضات هم درست نبوده است.

** اعتراف قاتل آتنا به یک قتل دیگر 
سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه قاتل آتنا دختر هفت ساله پارس آبادی به قتل دیگری هم اعتراف کرده است، گفت: جسد این زن هنوز پیدا نشده است.
وی تصریح کرد: بحث خانم کوچولویی که توسط یک مجرم به قتل رسیده در همان لحظه که اعلام مفقودی می شود همه مسئولان استانی، نیروی انتظامی، هلال احمر، دادستانی و غیره وارد کار شده و موضوع را بررسی می کنند که در نتیجه بررسی اولیه نتیجه ای حاصل نمی شود.
وی تاکید کرد: به افرادی مظنون می شوند که یکی همین قاتل بود و قبل از جرم به خانم خود پیغام می دهد مقداری مواد مخدر جاسازی کردم و او را جابجا کردم خانمش نگران می شود و اطلاع می دهد که وقتی به آن مکان می روند با جنازه این کودک مواجه می شوند.
محسنی اژه ای ادامه داد: وی به مورد دیگری اعتراف می کند که خانمی را هم قبلا به قتل رساندم و او را در فلان چاه انداختم اما هنوز اثری از آن جسد پیدا نشد. به غیر از اعتراف او، هنوز اسناد مدارکی برای وجود جسد در مکان اعلام شده وجود ندارد.
وی اظهار داشت: سه نفر مفقود شدند اما او به دو مورد اعتراف کرد البته هنوز جسد کشف نشده است.

** محکومیت ١٠ ساله حبس برای جاسوس امریکایی در دادگاه بدوی
محسنی اژه ای با بیان اینکه یکی از عوامل دو تابعیتی امریکا با تابعیت امریکا و یکی دیگر از کشور دیگر اروپایی با نفوذ خاصی وارد ایران و با تلاش وزارت اطلاعات دستگیر شده است، گفت: این جاسوس در دادگاه بدوی به ١٠ سال حبس محکوم شد و در صورت قطعی شدن حکم، جزئیات حرکات او را و اینکه مستقیم از طرف امریکا حمایت می شد را توضیح می دهم.

** بازدید خارجی ها از زندان اوین
محسنی اژه ای در ادامه درباره دعوت سازمان زندان ها از تعدادی از سفارت خانه ها برای بازدید از زندان اوین گفت: نمایندگان 50 سفارت خانه خارجی از زندان اوین بازدید کردند و بخشی از مصاحبه های این افراد پس از بازدید را که دیدم از آنچه که افراد ضد انقلاب گفتند متعجب شدم. 
وی تصریح کرد: بازدیدکنندگان از بازدید خوشحال شدند چون با سعه صدر به سوالات آنها پاسخ داده شد. ولی برخی از افراد ضد انقلاب یا بعضی از کسانی که ایرانی هستند و خارج از کشور هستند از این بازدید اظهار نارضایتی می کردند که باید برای اینها تاسف خورد.

**موضع قوه قضاییه برای اجرای منشور حقوق شهروندی
محسنی اژه ای درباره منشور حقوق شهروندی گفت: قوه قضاییه از هر طرح و برنامه ای که در جهت حفظ حقوق همه شهروندان باشد، استقبال می کند از تین رو در زمان آیت الله شاهرودی بخشنامه کرد و بعد قانونی تصویب شد که این قانون تا الان اجرا می شود.
وی افزود: ستاد حقوق بشر هم وجود دارد که مصوبه شورای امنیت ملی را پشت سر دارد و آنچه رییس قوه قضاییه یادآور شد ایجاد یک مرکز موازی است.
وی افزود: قوه قضاییه از آنچه مربوط به حقوق همه شهروندان است، استقبال و از آن حمایت می کند.

**رسیدگی به شکایات مربوط به سند ٢٠٣٠ در دیوان عدالت 
سخنگوی قوه قضاییه درباره شکایت از قرارداد نفتی به قوه قضاییه گفت : اطلاعی در این زمینه ندارم اما درباره ٢٠٣٠ بحث دیگری است که ربطی به قرارداد نفتی ندارد افرادی شکایت کردند و در دیوان عدالت اداری در حال بررسی است و هنوز به رای نرسیده است.
روال دیوان عدالت این است که در آغاز موضوع شکایت را به اطلاع نهاد مربوطه می رساند و پاسخ دریافت می کند و در صورت لزوم از طرفین دعوت و حرف های دو طرف شنیده می شود و سپس موضوع به کمیسیون تخصصی و بعد از آن به هیات عمومی دیوان برای رسیدگی می رود.

**کمیسیون حمایت از سرمایه گذاران
محسنی اژه ای در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره فعالیت و اقدامات کمیسیون حمایت از سرمایه گذار، گفت: قوه قضاییه اقدامات جانبی که برای صاحب پرونده و صاحب سرمایه کمک کار باشد، انجام می دهد.
معاون اول قوه قضاییه اقدام دیگر را از باب پیشگیری دانست و ادامه داد: اگر معاونت پیشگیری قوه قضاییه با کمک دستگاه های مختلف، احساس کند اقداماتی سلبی و ایجابی برای حمایت از سرمایه گذاری باید انجام شود این اقدام را اجرایی می کنند اما پرونده ای در این خصوص تشکیل نمی شود.
وی مورد سوم را اقدام دستگاهی دانست که هنوز به جرمی منتهی نشده اما گزارشاتی می رسد، افزود: در این صورت سرمایه گذار را صدا می زنند و إشکالات را به او تذکر می دهند که البته این موارد ثبت می شود اما ثبت کیفری نیست. 

**فضای مجازی باید مدیریت شود
محسنی اژه ای با تاکید بر استفاده بهینه از فضای مجازی گفت: درعین حال این فضای مجازی باید مدیریت شود در غیر این صورت آثار زیانباری از جهات و طیف های مختلف بویژه جوانان، گریبانگیر کشور می شود.
وی با اشاره به دو مرجع عام در کشور یکی مرجع قضایی و دیگری کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، ادامه داد: مرجع قضایی وظیفه دارد با مجرمان فضای مجازی برخورد کند و این جزو وظایفش است که متخلفان چه در فضای مجازی و چه واقعی برخورد کند.
وی افزود: در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ، برای جلوگیری از مصداق مجرمانه تصمیم گیری می کنند؛ البته اعضای دولت بیشتر از قوه قضاییه هستند و ممکن است مواردی را دولت مصداق جرم نداند و سازوکاری هم پیش بینی شده که در صورت فوریت یافتن مصداقی مجرمانه، جلسه باید هر چه سریع تَر تشکیل شود نه بعد از دو هفته.
این اختلاف درطول سال های اخیر وجود داشته اما تعداد دقیق آن را نمی دانم؛ امیدوارم مسئولان ذیربط اهتمام ویژه ای داشته باشند و با ایجاد زیرساخت های بومی، خسارات کمتری به کشور تحمیل شود چون متاسفانه دشمنان به همه اطلاعات می توانند دسترسی داشته باشند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : موسسات غیر مجاز     |     موسسات مالي و اعتباري     |     بابک زنجانی     |     حسین فریدون     |     محسنی اژه ای     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi