کد خبر : ۴۸۱۱۲۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
روزنامه روسی: بحران بر سر قطر نقشه ضدایرانی آمریکا را باطل کرد

مقیم/ روزنامه نزاویسیمایا گازتا نوشت: بروز تنش عربی بر سر قطر، نقشه های آمریکا را برای ایجاد ائتلاف منطقه ای گسترده علیه ایران ناکام گذاشت.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، رسانه روسی روز یکشنبه در مقاله ای به قلم راویل موصطافین خبرنگار و کارشناس امور بین‌المللی در باره تنش عربی در منطقه خلیج فارس نوشت: مساله اصلی این است که مقاصد دولت آمریکا برای تشکیل ائتلاف نظامی سیاسی ضدایران نقش بر آب می‌شود.
نویسنده ادامه داده است: بحران قطر همچنین باعث می‌شود، نظامیان آمریکایی مستقر در این کشور در موقعیت دشواری قرار گیرند.
موصطافین در مقاله خود خاطرنشان کرد: تلاش های دیپلماتیک کویت برای میانجیگری با هدف حل تنش عربی پیرامون قطر کافی نبود و این کشور از پذیرش درخواست‌های اتمام حجت عربستان سعودی و متحدان عرب ریاض خودداری کرد.
در مقاله امده است: اختلافات پیرامون این مساله به درازا می‌کشد و در این شرایط واشنگتن برای جستجوی راه خروج از بن بست تلاش می‌کند.
نزاویسیمایا گازتا نوشت: علت فعال شدن دیپلماسی آمریکا در خلیج فارس در وهله اول با این مساله ارتباط دارد که مجازات قطر طراحی شده از طرف ترامپ و عربستان سعودی، نتایج مورد انتظار را در پی نداشت.
نویسنده مقاله خاطرنشان کرده است: اقدامات علیه قطر به جای منصرف کردن این کشور از توسعه روابط با ایران، باعث شده است، دوحه به همکاری بیشتر و گسترده تر با تهران سوق یابد.
روزنامه روسی نوشته است: ایران که اکنون آماده است، دست کمک به سوی قطر دراز کند، اعلام کرده، می‌تواند خوراک و کالاهای مورد نیاز اولیه به این کشور بفرستد و حریم هوایی و دریایی خود را برای شکست محاصره نیز می گشاید. همزمان نیز ترکیه با گسیل چند هزار نظامی روی مقاصد تهاجم به قطر برای تغییر حکومت خط می کشد. 
در پایان مقاله نیز با اشاره به رد شرایط عربستان و متحدانش برای توقف اقدام های ضدقطری آمده است: برای ریاض هم منصرف شدن از درخواست‌ها رسوایی خواهد بود که این وضعیت سبب شکست تلاش های میانجیگرانه از جمله توسط واشنگتن می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ترامپ     |     قطر     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi