کد خبر : ۴۸۱۱۱۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶
اندیشکده آمریکایی: ایران برنده توافق پوتین و ترامپ است

مقیم/ مؤسسه خاور میانه مستقر در واشنگتن در گزارشی با اشاره به توافق دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری آمریکا و روسیه درحاشیه نشست سران کشورهای گروه ۲۰ در هامبورگ آلمان، نوشت: توافق آتش بس پوتین و ترامپ منجر به افزایش قدرت ایران خواهد شد و این کشور برنده این توافق است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، اندیشکده غیرانتفاعی غیر حزبی و مرکز فرهنگی ' خاورمیانه' مستقر در واشنگتن آمریکا با بیان اینکه ' توافق پوتین و ترامپ درباره آتش ‌بس در جنوب غربی سوریه همزمان با سرمایه گذاری های گسترده مسکو به عنوان حامی دولت کنونی دمشق و تهران در سوریه شده است، مدعی شد: این توافق منافعی را برای ایران به دنبال خواهد داشت و بی تردید ایران برنده بزرگ این توافق خواهد بود.
این اندیشکده در ادامه نوشت: دولت ترامپ نتوانسته است از تحولات سوریه درس گرفته و اقدام مقتضی را اتخاذ کند و اکنون نیز باید بداند اینگونه توافقات تنها ایجاد کننده ثبات کوتاه مدت برای یک طرف این توافق خواهد بود.
این مرکز سیاست خارجی در واشنگتن آمریکا با بیان اینکه این توافق برای آمریکا در دراز مدت منافعی را به دنبال نخواهد داشت، نوشت: آنچه که از مفاد این توافق بر می آید اطمینان بخشی روسیه در موضوع آتش بس است که اجرای آن منوط به توقف درگیری ها از سوی گروه های تروریستی می باشد.
اندیشکده غیرانتفاعی غیر حزبی و مرکز فرهنگی 'خاورمیانه' در ادامه تاکید کرده است: بر اساس این توافق، آمریکا و اردن مسئول توقف درگیری ها از سوی گروه های معارض هستند و در مقابل روسیه تضمین داده است که دولت سوریه، ایران و شبه نظامیان وابسته به آن، در عرصه نبرد میدانی سوریه اقدامات نظامی خود را متوقف خواهند کرد.
برخی گروه ها و موسسات در آمریکا مخالف برقراری ثبات و امنیت در سوریه و موافق تثبیت هرج و مرج در این کشور به علت جانبداری از امنیت رژیم صهیونیستی هستند. 
دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، رئیسان جمهوری ایالات متحده آمریکا و روسیه در حاشیه نشست سران کشورهای گروه ۲۰ در هامبورگ آلمان، درباره آتش ‌بس درجنوب غربی سوریه توافق کردند. 
مؤسسه خاورمیانه اندیشکده غیرانتفاعی غیر حزبی و مرکز فرهنگی در واشنگتن، است، که در 1946 با هدف رصد دقیق تحولات منطقه راهبردی خاورمیانه تأسیس شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ترامپ     |     پوتین     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi