کد خبر : ۴۸۰۰۸۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶
بازی ضدایرانی سال ۲۰۱۲ عربستان در روسیه

مقیم/ سرگئی چمزوف رئیس شرکت دولتی روس تخ (فناوری های پیشرفته) اعلام کرد که عربستان سال ۲۰۱۲ برای جلوگیری از تحویل اس ۳۰۰ به ایران، یک قرارداد نمایشی خرید جنگ افزار با روسیه امضا کرد ولی از اجرای آن سر باز زد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، چمزوف گفت که عربستان سعودی و روسیه پنج سال پیش قرارداد تسلیحاتی پنج میلیارد دلاری امضا کردند، اما ریاض بر اساس آن هیچ سلاحی از مسکو خریداری نکرد.
خبرگزاری ایتارتاس روز دوشنبه به نقل از مصاحبه با وی نوشت: این یک بازی بود و عربستان سعودی این قرارداد را با روسیه امضا کرده بود تا این کشور به ایران تسلیحات پدافند هوایی اس-300 تحویل ندهد.
مقام روس همچنین با اعلام برنامه جدید فروش جنگ افزار روسی به ریاض گفت: روسیه و عربستان سعودی قرارداد تسلیحاتی به ارزش 3.5 میلیارد دلار امضا کرده اند.
مقام روس تاکید کرد: قرارداد همکاری های فنی-نظامی روسیه و عربستان سعودی توافقی اصولی است و بر پایه آن مسکو 3.5 میلیارد دلار جنگ افزار به ریاض می فروشد.
رئیس شرکت دولتی روس همچنین گفت: مطابق این قرارداد، روسیه متعهد می شود که همراه تسلیحات بخشی از فناوری های ساخت آن را در اختیار ریاض قرار دهد.
وی افزود: افزون بر آن عربستان سعودی شرط خرید تسلیحات روسی را ایجاد مراکز ساخت آن در این کشور تعیین کرده است. 
چمزوف با بیان اینکه روسیه این شرط را پذیرفته است، ادامه داد: به عنوان مثال کارخانه تولید سلاح های خودکار کلاشینکوف در عربستان سعودی احداث می کنیم. 
وی در همین حال یادآوری کرد که چمزوف گفت: عربستان سعودی مشتری اصلی سلاح های امریکایی است و به تازگی در سفر ترامپ به ریاض، دو کشور قرارداد تسلیحاتی 110 میلیارد دلاری امضا کردند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ضد ایران     |     بازی رایانه ای     |     عربستان     |     روسیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi