کد خبر : ۴۸۰۰۶۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶
بعیدی نژاد: سردار سلیمانی، بزرگ‌ترین استراتژیست نظامی جهان معاصر است

مقیم/ بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با اشاره به اینکه «پیروزی‌های امروز عراق و سوریه به لطف فرماندهی و نقش تعیین‌کننده سردار سلیمانی حاصل‌شده است» تصریح کرد: سردار سلیمانی، بزرگ‌ترین استراتژیست نظامی جهان معاصر است.

به گزارش مقیم، بعیدی نژاد عصر شنبه با انتشار پیامی در صفحه تلگرامی‌اش نوشت: آزادسازی موصل نه‌فقط به معنای بزرگ‌ترین شکست داعش در سه سال اخیر می‌باشد بلکه نشان از یک تحول اساسی درصحنه جنگ عراق و سوریه علیه داعش می‌باشد. 
وی افزود: در این تحول بزرگ نقش سردار قاسم سلیمانی بی‌شک نقشی بی‌بدیل بوده است. این سردار بزرگ با ابتکارات، خلاقیت‌ها و نگاهی نو در اتخاذ استراتژی نوین نظامی در صحنه‌های نبرد عراق و سوریه، مسیر جنگ علیه داعش را چنان تغییر داد تا امروز دنیا بتواند شاهد ظهور آثار پیروزی‌های بزرگ ارتش عراق و سوریه در جنگ با داعش باشد. 
سفیر کشورمان ادامه داد: سردار سلیمانی وقتی به درخواست دولت عراق مسئولیت مستشاری نظامی برای ارتش عراق را به عهده گرفته و به صحنه‌ی نبرد عراق وارد شدند که بغداد در 60 کیلومتری مناطق تحت اشغال قرار داشت و داعش تصرف پایتخت عراق را دور از انتظار نمی‌دید. 
وی افزود: سامرا، حتی کاظمین و مناطق اطراف همه ناامن بودند و ناامنی‌های مداوم این شهرهای مذهبی و حرمین شریفین در آن‌ها را در تیررس مداوم درگیری‌های نظامی قرار داده بود. 
بعیدی نژاد ادامه داد: در جبهه سوریه نیز داعش اشغال مناطق بسیاری را تکمیل کرده بود و شهر بزرگی نمانده بود که یا در اشغال قرار داشت یا نیروهای مستقر در نواحی اطراف شهرها، آن‌ها را در تیررس مداوم حملات نظامی قرار می‌داد. 
سفیر کشورمان افزود: این درگیری‌های نظامی، باعث ایجاد یکی از بزرگ‌ترین تراژدی‌های انسانی در عراق و سوریه گردید که در اثر آن صدها هزار نفر از انسان‌های بی‌گناه کشته و زخمی شده و میلیون‌ها نفر از مردم بی‌گناه نیز آواره بیابان‌ها، پناهگاه‌ها و سرزمین‌های بیگانه شدند. 
وی بیان کرد: به لطف تغییرات اساسی نظامی بر روی زمین که فرماندهی مؤثر سردار سلیمانی نقشی تعیین‌کننده در تغییر شرایط داشت امروز پس از سه سال نبرد در عراق و سوریه، روند جنگ تغییر اساسی یافته است که پیروزی‌های امروز ارتش عراق و سوریه گواه آن است. در عراق برای اولین بار نیروهای مردمی توانستند به مرز سوریه برسند و اینک جبهه‌ دیرالزور و منطقه میادین در مجاورت آن در شرق سوریه یکی از مهم‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین صحنه‌هایی است که به علت پیوستگی استقرار داعش در عراق و سوریه می‌تواند سرنوشت جنگ سوریه را تعیین نماید. 
به گفته بعیدی نژاد، امروز نه‌تنها داعش در مسیر کامل شکست قرار دارد بلکه کل شرایط سیاسی و جغرافیای سیاسی منطقه در نقطه‌ عطف و تحول اساسی قرارگرفته است. 
وی افزود: در شرایطی که جنگ عراق و سوریه صحنه حضور بزرگ‌ترین و با تجربه‌ترین فرماندهان ارتش‌های بزرگ جهان از آمریکا و روسیه گرفته تا برخی از کشورهای منطقه می‌باشد، سردار سلیمانی با ابتکارات و شیوه‌های نوین نظامی خود نشان داد که با در نظر گرفتن عالی‌ترین استانداردهای جهانی او بی‌تردید از بزرگ‌ترین استراتژیست نظامی جهان معاصر می‌باشد. آرزوی سلامتی و توفیقات مداوم ایشان را از حضرت باری‌تعالی خواستاریم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قاسم سلیمانی     |     حمید بعیدی‌نژاد     |     یادداشت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi