کد خبر : ۴۸۰۰۳۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶
هواشناسی خوزستان میزبان چهارمین سفر نماینده مقیم سازمان ملل

مقیم/ نماینده مقیم سازمان ملل در تهران و معاون دبیر کل سازمان ملل به منظور بررسی علل گرد و خاک به خوزستان سفر کردند.

به گزارش مقیم به نقل از روابط عمومی هواشناسی استان خوزستان، سه شنبه  96/4/13 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، نماینده  مقیم سازمان ملل در تهران و اریک سولهایم معاون دبیر کل سازمان ملل به همراه 30 تن از میهمانان خارجی از کانون های گرد و غبار و تالاب هورالعظیم خوزستان دیدن کردند.

در بخشی از این سفر که به میزبانی اداره کل هواشناسی خوزستان برگزار شد، نماینده مقیم سازمان ملل با اشاره به چهارمین سفر خود به خوزستان  گفت: در بازدیدهای امروز  از کانون های گرد و خاک و تالاب هورالعظیم به مواردی دست یافتیم که در نتیجه گیری و صدور قطعنامه اجلاس مورد استفاده قرار می گیرد.

گری لوئیس در ادامه گفت: برگزاری نخستین اجلاس سازمان ملل در ایران با موضوع گرد و غبار موجب شده تا این کشور مورد توجه جامعه جهانی قرار گیرد.

وی  از تلاش خود برای بدست آوردن شرایط بهتر برای ایران به ویژه خوزستان خبر داد و از تلاش مردم جهت مقاومت با گرد و خاک تشکر کرد.

در ادامه این جلسه اریک سولهایم معاون دبیرکل و رئیس برنامه محیط زیست سازمان ملل گفت: از طریق شبکه های مجازی در جریان گرد و غبار این منطقه قرار گرفتم و هدف من از این سفر آشنایی نزدیک با مردم و مسائل اجتماعی بود تا بتوانم برای کمک به حل مشکل گرد و غبار اطلاعاتی را جمع آوری کنم.

 وی خاطر نشان کرد: در همایش تهران با همسایه های ایران (ترکیه و عراق) صحبت کردیم و راه های تعامل را بررسی کردیم .

در این مراسم استاندار خوزستان نیز با اشاره به بهبود وضعیت ایران در شاخص های محیط زیست، تصریح نمود : در سال های 2012 تا 2016 شاخص محیط زیستی ایران از امتیاز 114 به 105 افزایش یافت درحالی که از سال 2006 آغاز دولت نهم تا 2012 آغاز فعالیت دولت یازدهم ایران 64 پله سقوط محیط زیستی داشته که بزرگترین شاخص سقوط یک کشور در شاخص های زیست محیطی به شمار می رود.

 غلامرضاشریعتی افزود: دولت یازدهم یکی از اولویت های خود در ایران را  محیط زیست قرار داده به طوری که به عنوان دولت محیط زیست نام گذاری شده است.

در جریان این سفر مدیر کل هواشناسی خوزستان ضمن صحبت با معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به فعالیت های مرکز ملی پایش گرد و خاک و نقش هواشناسی در پیش بینی گرد و خاک اشاره نمود که در طی آن خانم ابتکار با تامین بخشی از هزینه های هواشناسی در خصوص سنجنده های گرد و خاک طبق مصوبه هیئت وزیران موافقت نمود.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : همایش گرد و غبار     |     گرد و غبار     |     استان خوزستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi