کد خبر : ۴۸۰۰۱۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶
ممنوعیت ورود مادربزرگ ها به آمریکا؛ دیپلماسی ظریف و استهزاء سیاست های آمریکا

مقیم/ توئیت اخیر آقای ظریف - در مورد ممنوعیت ورود مادربزرگ‌های ایرانی به آمریکا - سیاست‌های ضد تروریستی آمریکا را به استهزاء می‌گیرد و سفاهت و بی منطقیِ اقدامات کورکورانه و متعصبانهٔ واشنگتن علیه ایران را به رخ افکار عمومی این کشور و جامعهٔ بین‌المللی می‌کشاند.

(توئیت ظریف) در ضمن، از حقوق شهروندی صدها هزار ایرانیِ مقیم آمریکا که از حق قانونی و انسانی «تجمیع خانوادگی» محروم شده‌اند نیز دفاع می‌کند. 
کسانی که این توئیت دکتر ظریف را مورد طعنه و سرزنش قرار می‌دهند از دو حالت خارج نیستند: یا «نکته» را نگرفته‌اند و هنوز به اهمیت ایجاد همزبانی و ارتباط با افکار عمومی جهان در عصر کنونی پی نبرده‌اند؛ یا می‌خواهند پیروزی دیپلماتیک کم نظیر ایران در جلسهٔ امروز شورای امنیت را تحت الشعاع قرار دهند. 
حقیقتاً جای تاسف است که در زمانی که دبیرکل سازمان ملل، اتحادیه اروپا، اکثر اعضای متغیر و دائمی شورای امنیت(از جمله بریتانیا) و کلیت این نهاد مهم بین‌المللی، ایالات متحده آمریکا را در مورد برجام و برنامهٔ موشکی ایران به گوشهٔ رینگ می‌کشانند، از پایبندی ایران به تعهدات خود و ضرورت اجرای متقابل برجام توسط طرف مقابل سخن می‌گویند و صحنهٔ کم نظیری از شکست دیپلماتیک و انزوای واشنگتن را به نمایش می‌گذارند، برخی خبرگزاری‌های داخلی، وقت و نیروی خود را صرفِ منحرف کردن توجه مردم از این خبر مهم و تمسخر توئیت وزیر امور خارجه می‌کنند.

* کارشناس حقوق بین الملل

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه، بامداد روز(جمعه) در واکنش به اقدام دولت آمریکا درخصوص ایجاد محدودیت برای مهاجرت اتباع ایرانی به این کشور در حساب توئیتری شخصی خود نوشت: «ایالات متحده اکنون و در نمایشی شرم آور از دشمنی کور با تمام ایرانیان مادربزرگ های ایرانی را از دیدن نوه هایشان محروم کرده است.‌» 

رضا نصری

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رضا نصری     |     توییت     |     ظریف     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi