کد خبر : ۴۷۹۸۸۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
فروش۲۱میلیارد دلار سلاح به قطر پس از اتهام حمایت دوحه از تروریسم

مقیم/ پس از آنکه رئیس جمهور آمریکا قطر را متهم به حمایت از تروریسم کرد سندی جدید حاکی از آن است که واشنگتن ۲۱ میلیارد دلار سلاح به این کشور فروخته است.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، پس از آنکه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در بالاترین سطح قطر را متهم به حمایت از تروریسم مجوز فروش ۲۱۱ میلیارد دلار تسلیحات را به دوحه صادر کرد.

۱۲ میلیارد دلار از این قرارداد مر بوط به تحویل تعدادی از جنگنده های F۱۵ است که در دیدار وزیر دفاع قطر با «جیمز ماتیس» همتای آمریکایی وی به امضا رسید.

لازم به ذکر است که قرارداد ۲۱ میلیارد دلاری فروش سلاح به قطر در سال ۲۰۱۶ میان دو کشور به امضا رسیده اما کنگره آمریکا اخیرا با فروش این میزان تسلیحات که بخش عمده آن مربوط به فروش جنگنده به دوحه است موافقت نموده است.

در همین رابطه «مشعل آل ثانی» سفیر قطر در آمریکا با انتشار عکسی در توئیتر از امضای این توافق نظامی نوشت به موجب این قرارداد ۶۰ هزار فرصت شغلی جدید در ۲۴ ایالت آمریکاایجاد شد.

این اقدام آمریکا بار دیگر دوگانگی سیاست های آمریکا را نشان داده و ثابت می کند که اظهارات ترامپ علیه قطر فقط برای خوشایند عربستان بوده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اسلحه     |     فروش سلاح     |     قطر     |     آمریکا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi