کد خبر : ۴۷۹۸۷۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
سومین روز رقابت های کارگری با پنج مدال برای دوومیدانی کاران ایران

مقیم/ تیم دوومیدانی کارگران ایران با کسب ۲ مدال طلا ، دو نقره و یک برنز توانست در پایان سومین روز از پنجمین دوره رقابت های جهانی ۲۰۱۷ در لتونی ۱۳ مدال را برای کاروان ورزش کارگری ایران صید کند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، در سومین روز این رقابت ها ورزشکاران کشورمان در مواد دو پنج هزار متر، 800 متر، 200متر، پرتاب وزنه ، پرش طول ، 4 در 400متر تیمی مردان و در بخش زنان در مواد 800 متر،پرش سه گام، پرش ارتفاع، پرتاب دیسک به مصاف حریفان رفتند.
مرتضی ناظمی که روز گذشته (25 خرداد ماه ) پیش از این در ماده پرتاب چکش و پرتاب دیسک به مقام نخست و موفق به کسب دو نشان طلا شده بود، امروز نیز در پرتاب وزنه صاحب نشان خوشرنگ طلا شد. 
وی سومین مدال طلای خود را به خانواده های بازماندگان حادثه تاسف بار معدن در استان گلستان تقدیم کرد. 
ناظمی هدفش از حضور در این رقابت ها را دستیابی به رکورد ورودی بازی های آسیایی اعلام کرد و گفت: علت دست نیافتن به رکورد بیشتر در این بازی ها کسالت شب گذشته و فشردگی مسابقات بود و در صورت توجه مسئولان دسترسی به رکوردهای آسیایی دور از انتظار نیست.
در دوی 4 در 400 متر امدادی روح الله محمدی، رضا ملک پور، امید نجف پور و هادی خوبیاری بازیکنان این ماده جلوتر از سایر تیم ها دویدند و بر سکوی نخست ایستاده و مدال طلا را به گردن آویختند.
در ماده پنج هزار متر نیز احمد فرود به مقام دوم رسید و صاحب گردن آویز نقره شد.
آیلین بابکی پس از کسب یک مدال برنز در پرش سه گام ، در پرش ارتفاع با عبور از مانع یک متر و 66 سانتیمتر با حریف ایرلندی مساوی شد و ابتدا رای به قهرمانی مشترک او دادند. اما با تغییر نظر کمیته فنی بابکی دوم شد.
به این ترتیب تیم دو و میدانی ایران با احتساب مدال های کسب شده در دو روز گذشته صاحب 6 مدال طلا، چهار نقره و سه برنز شده است.
در این رقابت ها روح الله محمدی سرمربیگری تیم، حمید نوروزی مدیر فنی و تورج نیک رفتار با سمت سرپرست، تیم دو و میدانی کارگران ایران را همراهی می کنند.
پنجمین دوره رقابت های جهانی ورزش کارگران از 23 تا 28 خرداد ماه در شهر ریگا درحال برگزاری است.
کاروان ورزش ایران با 195 ورزشکار ،‌مربی و سرپرست در قالب 19 تیم و در 11 رشته ورزشی در این رقابت ها حضور دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دو میدانی     |     رقابت های کارگری     |     رقابت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi